Skelbiama, kad pirmiausia tokios kortos bus išduodamos Baltijos šalių, Ukrainos, Moldovos ir Kazachstano piliečiams.
Pasak L.Šeršnevo, būtina imtis priemonių, kad už Rusijos ribų gyvenantys apie 30 mln. rusų išsaugotų ryšį su istorine tėvyne, būtų palaikomi ir ginami.
Manoma, kad kortų savininkai galės naudotis kai kuriomis, taip pat ir ekonominėmis, lengvatomis.
Tačiau, kaip pažymėjo fondo prezidentas, Rusijoje išlieka klausimas dėl juridinio pagrindo, nes įstatymas dėl "Ruso kortos" kol kas nėra priimtas. Todėl dabar dokumentas yra labiau simbolinis.
"Ruso kortą" šiuo metu gali gauti asmenys sulaukę 16 metų. Ketvirtadienį pirmosios "Ruso kortos" buvo įteiktos keliems "artimojo užsienio" atstovams.
Regnum.ru pažymi, kad panašūs dokumentai jau egzistuoja, pavyzdžiui "Lenko korta".
Rusijoje šiuo metu svarstomi 1999 metais priimto įstatymo "Apie valstybinę Rusijos politiką užsienyje gyvenančių tautiečių atžvilgiu" pakeitimai.
Vilniaus krašte nemažai čia gyvenančių lenkų tautybės žmonių, tarp jų ir buvęs Seimo, būsimas europarlamento narys Valdemaras Tomaševskis bei Seimo narys Michalas Mackevičius, turi Lenko kortą.
Paaiškėjus, kad Seimo nariai turi Lenko kortą, buvo iniciatyvų dėl tokio dokumento suderinamumo su parlamentaro mandatu kreiptis į Konstitucinį Teismą, tačiau Seimas siūlymą atmetė.
"Lenko korta - tai dokumentas, patvirtinantis, jog esate lenkų kilmės. Ši korta savininkui suteikia Lenkijos Seime 2007 m. rugsėjo 7 d. įstatymu dėl Lenko kortos patvirtintas teises", - rašoma oficialiame lankstinuke, kur pristatoma Lenko korta.
Asmuo, turintis kortą, gali nemokamai gauti ilgalaikę vizą, legaliai dirbti Lenkijoje, gali vykdyti ūkinę veiklą tokiomis pat sąlygomis kaip Lenkijos piliečiai, turi teisę į nemokamą švietimą, ūmios ligos atveju gali gauti būtiną medicinos pagalbą, turi teisę gauti 37 proc. nuolaidą geležinkelio bilietams, nemokamai lankytis valstybiniuose muziejuose, turi pirmumo teisę prašant finansinės paramos iš Lenkijos valstybės ir savivaldybės biudžeto skirto užsienyje gyvenantiems lenkams paremti.
Tuo pačiu Lenko kortą pristatančiame lankstinuke pabrėžiama, kad korta nėra pilietybė.
Lenko kortą gauna asmenys, kurie raštu pareiškia savo valią priklausyti lenkų tautai, galintys įrodyti, kad bent vienas iš tėvų, senelių, prosenelių buvo lenkų tautybės arba turėjo Lenkijos pilietybę, kurie pateikia raštišką užsienio lenkų arba polonijos organizacijos liudijimą, patvirtinantį aktyvią veiklą lenkų kultūros ir kalbos ar tautinių mažumų labui mažiausiai tris mėnesius.