Vieni didžiausių iš į Klaipėdą atplaukusių laivų – rusų „Mir“ bei „Sedov“. Milžiniški barkai jau nuo pat penktadienio ryto traukė praeivių akis, norintys juose galėjo ir apsilankyti. Tiesa, prieš tai tekdavo pastovėti nemenkoje eilėje.
Apsilankius viduje nustebino tai, jog, pavyzdžiui, „Mir“ vidus specialiai paruoštas apžiūrėjimui – rusiškame laive ne tik švaru bei tvarkinga, tačiau taip pat yra lentelės su informacija, parduodami suvenyrai, įgula mielai fotografuojasi. Beveik prie kiekvieno laivo galima prieiti, nusifotografuoti. Žinoma, aprodyti vidų sutiks ne visi jūreiviai.
Klaipėdos gatvėse vykstant tradicinei kasmetinei Jūros šventei, uostamiestis šventė savo gimtadienį. Ta proga dažnas neatsisakydavo pagundos išlenkti ir bokalą alaus. Regis, šis atributas tapo neatskiriama šventės dalimi. Susirinkusiems prekeiviai siūlė gausų asortimentą įvairiausio greito maisto (dešrelės, šašlykai, mėsainiai, dešrainiai, keptos bulvės, skrudinta duona, kareiviška košė ir pan.), pardavinėjo suvenyrus, o tautodailininkai mielai derėjosi dėl savo parduodamų darbų. Kaip ir visada tokiomis progomis, gatvėse galėdavai pamatyti ir daugybę kičo.
Visą savaitgalį Klaipėdoje trijose scenose skambės koncertai, gatvėse vyks prekyba, uoste šurmuliuos jūreiviai iš tolimų kraštų. Prieš grįždami į savo gimtuosius uostus, pirmadienį laivai - maži ir dideli - žada kelti bures ir parodyti burių paradą atviroje jūroje.