Lietuviškai ir rusiškai nuo pakylos kalbantys mitingo organizatoriai piktinosi valdžios sprendimais dėl pensijų, augančių kainų ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo ir sulaukdavo garsaus susirinkusiųjų palaikymo.
BNS kalbinti miestiečiai sakė, jog dalyvaudami protesto akcijoje nori išreikšti solidarumą ir tikisi dėmesio iš Vilniaus.
"Protestuojame dėl atominės uždarymo, dėl kainų kilimo. Norime geresnių gyvenimo sąlygų. Žmonės neturi darbo, šildymo kainos auga. Už vieno kambario butą gaunasi 430 litų, anksčiau buvo 120 litų. (...) Tikimės kokių nors dotacijų iš Vilniaus, kad valdžia atkreips dėmesį", - BNS pasakojo Olegas, šiuo metu vis dar dirbantis nuo metų pradžios uždarytoje Ignalinos atominėje elektrinėje.
"Šildymo kainos išaugo 3-4 kartus. Iš viso už komunalines paslaugas mokėjome virš 200 litų, o dabar 700 litų už trijų kambarių butą. Mes visi trys į pensiją išėjome anksčiau, turėjome gauti apie 1100 litų, tačiau sumažinus gauname tik apie 900 litų. Pernai iš elektrinės atleido 500 darbuotojų, planuoja palikti 1900, dabar dirba kiek daugiau nei 2000", - aiškino anksčiau atominės jėgainės laboratorijoje dirbę Borisas, Vladimiras ir Nikolajus.
Pasak protestą organizavusio Visagino profesinių sąjungos susivienijimo pirmininko Rimanto Kumpio, akcijos metu buvo priimtos keturios rezoliucijos, kuriomis prieštaraujama valdžios ketinimams iki 65 metų ilginti pensinį amžių, reiškiamas nepasitenkinimas išaugusiomis šildymo kainomis, išsakyti norai didinti užimtumą bei prieštaraujama, kad į Visagino savivaldybės teritoriją būtų suvežamos radioaktyvios atliekos iš Europos Sąjungos valstybių.
Policijos pareigūnai sakė, jog mitingas vyksta ramiai ir tvirtino, jog protestuojančius prižiūri pakankamai policijos pajėgų, nors tikslaus skaičiaus ir neįvardijo. Policijos ekipažai yra pastebimi visame mieste.
Apie 13.30 val. protestas baigėsi ir žmonės, kurių, policijos duomenimis, buvo apie 3000, pradėjo masiškai skirstytis.
Po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo šildymo kaina Visagine padidėjo beveik keturis kartus, karšto vandens - daugiau nei du kartus, regione padaugėjo bedarbių. Pernai gruodį uždarytos Ignalinos atominės elektrinės regionui valstybė šiemet žada skirti 80 mln. litų paramos.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį sakė, kad jog spręsti Ignalinos atominės elektrinės regiono problemas, išryškėjusias po jėgainės uždarymo 2009-ųjų pabaigoje, trukdo veiksmų koordinavimo stoka Vyriausybėje.