Anot jos, Vilniaus senamiesčio pagrindinės problemos yra statomi nauji aukšti pastatai bei nevykusios senų pastatų rekonstrukcijos.
Tuo tarpu Kuršių nerijai pavojų kelia Klaipėdos miesto savivaldybės ketinimai statyti tiltą, kuris sujungtų Klaipėdą ir Kuršių neriją. "Mes gavome oficialų atsakymą iš Klaipėdos miesto savivaldybės, kuriame parašyta, jog tebesvarstoma galimybė ir brėžiniuose tiltas jau dabar vadinamas gatve", - pasakojo ambasadorė.
"Pasaulio paveldo centro ekspertai ne vieną kartą yra pasakę, kad jei tiltas atsiranda, tai patys Kuršių neriją galime išsibraukti iš UNESCO Pasaulio paveldo sąrašo. Akivaizdu, kad žmonių ir mašinų srautas tą trapų objektą tikrai sutryps", - kalbėjo I.Marčiulionytė.
Iki šiol keleiviai iš Klaipėdos į Kuršių neriją keliami keltais. Taip pat ji nerimavo ir dėl pagausėjusių statybų Kuršių nerijoje.
"Kokie namai ten dygsta, kokios medžiagos naudojamos? Yra labai akivaizdžiai tenkinama statyba - pažiūrėkite kiek statinių šalia vienas kito atsiranda. Ir daug kitų dalykų, kurie atsiranda akivaizdžiai pažeidžiant įstatymus. Išduodami leidimai vieniems, o išauga visiškai kiti pastatai", - kalbėjo ambasadorė.
Ji priminė, kad valstybė, siūlydama savo objektus įrašyti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, pati įsipareigoja saugoti šiuos objektus.
I.Marčiulionytė teigė, kad prezidentas labai susirūpino dėl tokios situacijos. "Prezidentas šitas problemas pasiryžęs svarstyti su atsakingom institucijomis", - tikino prezidento patarėja Irena Vaišvilaitė.
Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašyti trys Lietuvos objektai - Vilniaus senamiestis, Kuršių nerija ir Kernavės archeologinė vietovė. Tačiau ir dėl Kernavės jau kuris laikas nerimsta aistros, mat netoli Kernavės esančiose Kazokiškėse ketinama įrengti sąvartyną.
Tačiau, I.Marčiulionytė aiškino, kad šiuo metu dėl Kernavės nerimo nėra. Kadangi pareigūnai yra užtikrinę, jog sąvartyno nuo Kernavės piliakalnių nesimatys, taip pat, dėl modernių technologijų, neturėtų sklisti deginamų atliekų kvapas ir dūmai.