Šiandien niekam nebekyla abejonių, kad ekonominio nuosmukio laikai Druskininkams jau praeitis. Tapęs sėkmingo atgimimo simboliu, pramogų ir poilsio miestu, kurortas kasmet sulaukia vis didesnio svečių antplūdžio iš Lietuvos ir užsienio.

Prie Druskininkų kultūrinės-istorinės praeities, gražios gamtos bei gydyklų patrauklumo prisidėjo ir įvairiausios pramogos. Praleisti savaigtalį šiame Pietų Lietuvos kurorte tampa mados ir prestižo reikalu. Nenuostabu, kad Druskininkuose vis daugiau statoma ir konkuruojama dėl sklypų kuo gražesnėje kurorto vietoje.

Daugiausia diskusijų sulaukia statybos kurorto senamiestyje.

Dalies druskininkiečių ir kai kurių specialistų pasipiktinimą sukėlė jau prasidėjusios daugiaaukščių viešbučių komplekso statybos šalia stačiatikų cerkvės bei penkiaaukščio tarp Vilniaus al. 2a ir 4 namų.

Statybų priešininkų pagrindinis argumentas - daugiaaukščiai darkys kurorto senamiestį, kuris yra įtrauktas į kultūros paveldo istorijos bei urbanistikos paminklų sąrašą.

Kultūros paveldo departamento Alytaus teritorinio poskyrio viršininkas Vytautas Kolesnikovas LŽ teigė, kad pagrindinis motyvas, kuriuo remiantis kurorto senamiestis tapo saugomu paminklu, - būtinybė saugoti išlikusią medinę architektūrą.

Neseniai kurorte susikūrė "Druskininkų gynimo frontas". "Mes ne prieš statybas. Mūsų tikslas, kad Druskininkai netaptų antruoju Vilniumi pagal statybų tankumą ir žaliojo rūbo niokojimą", - įvardijo neformalaus judėjimo tikslus iniciatorius ir pirmininko pavaduotojas iš Druskininkų kilęs vilnietis Saulius Vaikšnoras. Judėjimui pirmininkauja rašytojas Romas Sadauskas.

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"