„Suprantame visuomenės susirūpinimą dėl valdininkų kelionių skaidrumo, todėl galiu pakartoti, kad dar sykį skrupulingai patikrinsime visas minėtos kelionės išlaidas, jų pagrįstumą. Kartu noriu pabrėžti, jog kanclerio pavaduotojas važiavo ne atostogauti (...) bet tikrai važiavo dirbti. Jo darbotvarkė buvo labai intensyvi ir užpildyta dalykiniais susitikimais nuo ryto iki vakaro", - trečiadienį žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė A.Kubilius.
Anot jo, N. Zelandija ir Kanada yra „seniai žinomi pavyzdžiai“ pasaulyje, kaip pertvarkyti valstybės valdymą, kad šis būtų orientuotas į rezultatus.
Premjeras tuo pačiu teigė, kad tokia kelionė buvo suplanuota dar praėjusios Vyriausybės, kai šiai vadovavo socialdemokratai.
„Noriu pastebėti, kad kanclerio pavaduotojas į N. Zelandiją vyko dar socialdemokratų vyriausybės 2008 m. patvirtintą Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą į rezultatus orientuoto valdymo programą, kurioje šalia kitų šalių (...) buvo numatyta aplankyti Kanadą ir N. Zelandiją“, - sakė ministras pirmininas. Jis sakė dar kartą paraginsiantis vicekanclerį atsiskaityti už kelionės rezultatus.
Pastarosiomis dienomis kilo skandalas paaiškėjus, jog G.Kazakevičiaus ir Strateginio valdymo departamento planavimo ir stebėsenos skyriaus vadovės Eglės Rimkutės išvyka į Naująją Zelandiją kainavo per 30 tūkst. litų.
Šioje maždaug 16 tūkst. kilometrų nuo Lietuvos esančioje šalyje Ministro pirmininko tarnybos kanceliarijos darbuotojai turėjo perimti valstybės valdymo patirtį.
A. Butkevičius: negi konservatoriai vykdo socdemų Vyriausybės programą?
Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, socdemų Vyriausybėje ėjęs susisiekimo ministro pareigas, DELFI teigė esąs nustebęs dėl premjero pasiaiškinimų, esą kelionė į Naująją Zelandiją planuota dar ankstesnės Vyriausybės laikais.
„Kurią Vyriausybės programą vykdo ministras pirmininkas – socialdemokratų ar savo pasitvirtintą? Manau, kad jis savo vykdo programą, bet ne socialdemokratų. O gal jis jos (socdemų programos – DELFI) negali pamiršti, yra šalia pasidėjęs ir kai kada supainioja tas programas?“, - ironizavo A. Butkevičius.
Pašnekovas teigė abejojantis, ar socdemų Vyriausybės laikais iš tiesų buvo suplanuota tokia tolima kelionė. Tačiau jis pabrėžė, kad net jeigu tokie planai ir buvo, į priešingą žemės pusę mokytis valstybės valdymo paslapčių keliavo ne tuometinės, o dabartinės Vyriausybės klerkai.
„Jeigu ir buvo kokiame priemonių plane įrašyta, užteko blaivaus proto, kad ir tais gerais ekonominiais metais į tokią kelionę nevažiuoti. Bet aš nenorėčiau tikėti, kad išvis buvo tokia kelionė numatyta. Dirbau toje Vyriausybėje ir neatsimenu, kad būtų kas nors pateikęs programines nuostatas dėl vykimo į Naująją Zelandiją“, - tęsė A. Butkevičius.
G. Kazakevičiaus ir E. Rimkutės kelionėje jis, priešingai nei premjeras, naudos neįžvelgė. „Tai yra turistinė kelionė. Sudarytos sąlygos kažkam pailsėti. Antras dalykas: Vyriausybės kancleris (D. Matulionis – DELFI), išrinktas geriausiu valstybės tarnautoju, turėtų žinoti, kad ES šalys nebeskirsto pinigų į europinius ir nacionalinius“, - pridūrė socdemų lyderis.
Pasak jo, patirties iš Naujosios Zelandijos valdininkų Ministro pirmininko tarnybos klerkai galėjo semtis ir nuotoliniu būdu, apsieinant be brangios kelionės.
„Pasiūlymų visada būdavo. Kai dirbau susisiekimo ministru, buvo (pasiūlymas kelionei – DELFI) iš Singapūro dėl konteinerių gabenimo per Klaipėdos jūrų uostą. Bet užtekdavo ir raštais išspręsti tokias problemas“, - reziumavo A. Butkevičius.