Iš balsavime dalyvavusių Seimo narių kitų metų "Sodros" biudžeto projektui pritarė 70, jo nepalaikė 46, susilaikė 14 parlamentarų.
2011 m. Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto projekte, kuriam Vyriausybė pritarė spalio 14 d., numatyta per kitus metus surinkti 10,94 mlrd. litų pajamų, o išlaidos numatytos didesnės kaip 13,5 mlrd. litų. "Sodros" biudžeto balanse atsispindi 2,56 mlrd. litų deficitas.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas tikino, jog šie metai yra paskutinieji, kai nėra imamasi jokių rimtų struktūrinių sprendimų, stengiantis pagerinti kritinę šalies socialinę būklę.
"Biudžeto deficito problema yra didžiulė. "Sodros" deficitas gula ant valstybės biudžeto pečių, o tada mes esame priversti skolintis. Skolos kaštai vėlgi perkeliami į valstybės biudžetą", - aiškino K. Glaveckas
Parlamentaras Rimantas Jonas Dagys tvirtino, jog biudžeto deficito greičiausia net nebūtų, jeigu būtų rezervas, iš kurio būtų galima padengti įsiskolinimus, tačiau, pasak R. J. Dagio, jis yra jau seniai išeikvotas.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas aiškino, jog opozicijos atstovų siekis pradėti grąžinti pensijas tėra populizmo protrūkis, kuris pasireiškė tiek per valstybės ir savivaldybių biudžetų svarstymą, tiek per "Sodros" biudžeto priėmimą.
"Svarstydami projektą apsisprendėme, koks kelias leistų keisti biudžeto planą, kuris yra deficitinis. Planuojame kitąmet skolintis 2,6 mlrd. litų, kad valstybė galėtų įvykdyti savo prisiimtus įsipareigojimus", - teigė D. Jankauskas.
Parlamentaras Jurgis Razma tikino, jog biudžeto projektas puikiausiai atspindi dabartinę šalies ekonomikos būklę, kuri nežymiai kyla iš dugno, tačiau atsilikimas nuo 2008 m. pasiekto aukščiausio ekonominio laipsnio vis dar siekia 13-14 proc.
"Pasiūlymai didinti biudžeto pajamas yra įmanomi tik teoriškai, kadangi būtų tekę didinti "Sodros" įmokų tarifus, tačiau vargu ar tai padėtų ekonomikai ir investicijų pritraukimui. Žinoma, galėtumėm išlošti, jeigu iki nulio sumažintumėm įmokas į privačius pensijų fondus, bet tai yra jaunų žmonių pasirinkimas ir jų sprendimai. Dabar manome, kad padarėme geriausią sprendimą ir iki minimumo sumažinome būtinas šiems fondams pervedimo apimtis", - sakė J. Razma.
Didžiausią pajamų dalį - per 8 mlrd. litų "Sodros" biudžetas turėtų gauti iš draudėjų socialinio draudimo įmokų. Apdraustųjų valstybinio socialinio draudimo įmokos biudžetą papildys 2,32 mlrd. litų, iš valstybės biudžeto ir kitų valstybės piniginių išteklių biudžetas papilnės 351,6 mln. litų, savarankiškai dirbančių asmenų valstybinio socialinio draudimo įmokos į biudžetą turėtų įnešti 110,4 mln. litų, sveikatos draudimo įmokos iš socialinio draudimo pašalpų - 106,89 mln. litų. Kitos pajamos "Sodros" biudžetą papildys 25,18 mln. litų.
Biudžeto išlaidų didžiausią dalį sudarys pensijos socialiniam draudimui, kurioms projekte numatyta 7,64 mlrd. litų. Lėšos, pervedamos į Privalomojo sveikatos draudimo fondą, sudarys 2,41 mlrd. litų, Ligos ir motinystės socialiniam draudimui skirtos išlaidos - 1,78 mlrd. litų, nedarbo socialiniam draudimui - 447,48 mln. litų, lėšos, pervedamos į pensijų fondus - 351,6 mln. litų, nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniam draudimui - 52,88 mln. litų ir neatgautinos ir abejotinai atgautinos sumos - 49 mln. litų. Valstybinio socialinio draudimo fondo veiklos sąnaudoms kitąmet skirta 771,8 mln. litų.