„Vilmorus“ gruodžio 2–10 d. atlikta apklausa parodė ir tai, kad jei rinkimai vyktų dabar, net 31,5 proc. piliečių balsą atiduotų už Valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Partijų rikiuotėje antri žengia konservatoriai, treti – socialdemokratai.

S. Skvernelį nepalankiai vertina tik 8,7 proc. apklaustųjų, o D. Grybauskaitę – 22,1 procento. Tiesa, kol kas daugiau žmonių mano, kad geriausiai jų interesams tebeatstovauja prezidentė. Šioje lentelėje antrąją vietą užima premjeras, o trečiąją – „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Susumavus palankias ir nepalankias nuomones Gabrielius Landsbergis ir Algirdas Butkevičius atsidūrė nemėgstamiausių politikų trejete. Prasčiau už juos įvertintas tik Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vedlys Valdemaras Tomaševskis.

Apklausos rodo augantį populiarumą

Augantį S. Skvernelio populiarumą parodė ir naujienų agentūros ELTA užsakymu lapkričio 24-gruodžio 4 dienomis atlikta rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ apklausa.

Jos duomenimis, šalies gyventojai palankiausiai įvertino kadenciją baigusį Prezidentą Valdą Adamkų – jį palankiai įvertino 81 proc. apklaustųjų. Ministrą Pirmininką S. Skvernelį palankiai įvertino 74 proc., o antrąją kadenciją šalį valdančią Prezidentę D. Grybauskaitę – 73 proc. apklaustųjų.

Prieš mėnesį D. Grybauskaitę palankiai vertino 67 proc., o S. Skvernelį – 66 proc. šalies gyventojų. Šiuo metu S. Skvernelį nepalankiai vertina 17 proc., o D. Grybauskaitę – 22 proc. respondentų.

Ketvirtoje pozicijoje pagal populiarumą yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas, Seimo narys Ramūnas Karbauskis, kurį palankiai vertina 71 proc. respondentų.

Politologas: tai labai natūralu

Tačiau, pasak politologo, Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojo doc. dr. Tomo Janeliūno, to nereiktų sureikšminti, nes populiarumo apklausos apskritai nekelia grėsmės populiarumui.

„Jos tiesiog atspindi visuomenės nuomonę arba palaikymą tuo momentu vienam ar kitam politikui, o tai, kad S. Skvernelis padarė tokį populiarumo šuolį – tai yra labai natūralu, nes visais laikais apklausų dalyviai yra linkę suteikti didesnį palankumą tiems politikams, kurie užima konkrečias aukštas pozicijas jau oficialiose institucijose“, – naujienų agentūrai ELTA sakė T. Janeliūnas.

Politologas priminė, kad ir socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius būdamas Premjeru buvo vertinamas kaip populiarus politikas, nes kartu vertinama ne tik asmenybė, bet ir užimama pozicija.

„Tai šia prasme S. Skvernelis, kuris buvo ir taip populiarus, tapęs premjeru, be abejo, sustiprino savo pozicijas dėl to, kad jis jau yra ir oficialus pareigūnas, vienas aukščiausių valstybės pareigūnų, kuris atitinkamai tą savo individualų populiarumą dar sustiprina ir oficialiu statusu“, – teigė pašnekovas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (375)