R. Vilkelienė susirgo dar prieš šių metų sausio mėnesio tarybos posėdį, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl jos atšaukimo iš Jaunimo centro direktorės pareigų. Tuomet net devyniolika tarybos narių tokį sprendimą palaikė, bet darbo sutartis su R. Vilkeliene taip ir nebuvo nutraukta, nes ji susirgo.
Tačiau jau po kelių dienų nedarbingumą turinti Jaunimo centro direktorė buvo pastebėta keramikių Ilonos Kalibatienės ir Aušros Deltuvienės porcelianinių darbų parodos „Kūrybos trupinėliai“ atidaryme.
Po šio R. Vilkelienės pasirodymo viešumoje ir buvo pradėtas tyrimas „Sodroje“.
Kaip teigė „Sodros“ Kauno skyriaus, kuruojančio tyrimą, direktoriaus pavaduotoja Jūratė Bakanienė, gavus skundą ar pranešimą, kad laikinojo nedarbingumo metu gali būti elgesio taisyklių pažeidimai, tuomet yra tikrinami to asmens medicininiai dokumentai gydymo įstaigoje.
„Dažniausiai asmuo yra kviečiamas į gydytojų konsultacinės komisijos posėdį ir prašoma jo pateikti paaiškinimą. Atlikus tyrimą, gydytojai rengia siūlymą, ar tas pažeidimas galėjo užtęsti ligą, kokią įtaką turėjo ligos trukmei, ir už elgesio taisyklių pažeidimus būna priimtas sprendimas, kad už tą laikotarpį neskirti ligos pašalpos“, - sakė J. Bakanienė.
Elgesio taisyklių nedarbingumo metu pažeidimais laikoma, kai laikinai nedarbingu pripažintas asmuo: gydytojo paskirtu laiku neatvyksta pasitikrinti darbingumo arba į GKK posėdį; Fondo valdybos ar jos teritorinio skyriaus vyriausiajam specialistui (nedarbingumo kontrolei) pareikalavus neatvyksta į GKK posėdį; nesilaiko gydytojo nustatyto gydymo ir (ar) slaugos režimo; neatlieka paskirtų gydymo, diagnostikos ir (ar) slaugos procedūrų; atvyksta pas gydytoją neblaivus ar apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų; dirba (-o), mokosi (-ėsi), keliauja (-iavo), dalyvauja (-avo) kultūros, sporto, pramoginiuose ar kituose renginiuose; vartoja (-o) alkoholį, narkotikus, toksines ar psichotropines medžiagas; elgėsi taip, kad jo veiksmai galėjo užtęsti (užtęsė) laikinojo nedarbingumo trukmę.