„Viešųjų pirkimų tarnyba nurodė nutraukti sutartį su PST ir pasirašyti su kitu rangovu, o tai įstrigdys tą projektą dar ilgiems mėnesiams, neduok Dieve, metams“, - antradienį pareiškė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.
Pasak tarnybos direktoriaus pavaduotojo Vaidoto Jakšto, Valdovų rūmai prašė leisti sutartį pakeisti. Tačiau tarnyba nusprendė, kad sutartis su PST buvo neteisėta, tad ji turėtų būti iš viso nutraukta. Tokiu atveju kito rangovo reikėtų ieškoti skelbiant konkursą.
Pasak kultūros viceministrės Nijolės Laužikienės, šiandien susidariusi teisinė kolizija.
„Kaip bus su šia sutartimi, šiandien sunku pasakyti. Jeigu sutartį reikės nutraukti, įklimpsime į viešųjų pirkimų procedūras, įvairiausius teisminius procesus – jau žinome, kad rangovas tai skųs. Ir tuomet objekto užbaigimas Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos metams iš tikrųjų gali pakibti“, - teigė N. Laužikienė.
Pasak N. Laužikienės, šiuo metu dirbama keičiant sutartį. Sutartį ketinama derinti su Viešųjų pirkimų tarnyba, Valstybės kontrole. Pagalbos ieškant kažkokio sprendimo turbūt reikės kreiptis ir į Vyriausybės kanclerį.
Viceministrės teigimu, sutartyje turėtų būti aiškiai įvardintos sumos, terminai, etapiškumas. Objekto statybą numatoma padalyti į du etapus, numatant pirmąjį etapą užbaigti 2011 m. Tam dar reikėtų maždaug 32 mln. Lt.
Kitų metų valstybės biudžete Valdovų rūmams numatyta skirti 16 mln. Lt.
DELFI jau rašė apie Valstybės kontrolės išvadas, jog Valdovų rūmų projekto darbų kaina išaugo nuo 114 mln. Lt iki daugiau kaip 367 mln. Lt.
Statytojai teisinasi, kad tai lėmė visoje Lietuvoje brangusios statybos.
Generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo didelės vertės svetimo turto iššvaistymo ir piktnaudžiavimo atstatant Valdovų rūmus.
Mokesčių mokėtojams Valdovų rūmų statyba jau kainavo 230 mln. Lt. Numatoma, kad galutinė statybų kaina sieks 367 mln. Lt. Kad būtų atidaryta pirmoji rūmų dalis, dar stinga 32 mln. Lt.