Viceministro Audriaus Bitino teigimu, teisėsaugos dėmesys atkreipiamas tik į tokius atvejus, kai įtariama, jog žmogus apskritai neturėjo darbo santykių, o valstybinės institucijos buvo klaidingai informuojamos apie jo draustumą, nemokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Neretai tokiais atvejais ir pačios būsimos mamos būdavo apgaunamos, o jas „įdarbinę“ aferistai pasisavindavo didelę dalį pašalpų.
„Norėčiau nuraminti vaikų tėvelius, išėjusius ar planuojančius išeiti vaiko priežiūros atostogų, kad „Sodra“ nevykdo jokių akcijų, kuriomis būtų dirbtinai tikrinamos visų žmonių, kurių algos didėjo, pajamos ir jų šaltiniai ir tokiu būdu mažinti „Sodros“ išlaidas. Todėl būsimieji tėveliai neturėtų jaudintis dėl tokių dalykų, o geriau savo rūpestį bei dėmesį skirti laukiamam ar jau gimusiam mažyliui. Aišku, „Sodra“ griežtai reaguos į atvejus, kai galbūt neteisėtai bandoma pasisavinti valstybės – visų mūsų mokesčių mokėtojų – pinigus. Siekiame didinti žmonių pasitikėjimą „Sodra“ ir užtikrinti, kad jie galėtų pasinaudoti teise į socialinio draudimo išmokas“, - tvirtino viceministras A. Bitinas.
SADM primena, kad šiuo metu, kai motinystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos dydis apskaičiuojamas atsižvelgiant į 12 mėnesių atlyginimą, piktnaudžiavimo galimybės yra sumažintos iki minimumo.
Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, ikiteisminio tyrimo institucijoms „Sodra“ šiemet perdavė maždaug triskart mažiau atvejų (13), o palyginus su 2009 metais – 16 kartų mažiau.
Nuo šių metų liepos 1 d. keičiantis pašalpų mokėjimo tvarkai, nesikeis stažo reikalavimai: reikės turėti ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą iki pirmos vaiko priežiūros atostogų dienos, o motinystės (tėvystės) pašalpų dydis bus apskaičiuojamas pagal draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį.