Policijos atstovo žodžiais, nukentėjusysis šiuo metu yra ligoninėje, sunkios, bet stabilios būklės. Gydytojai nustatė, kad A.Litvinenka apsinuodijo ne tik taliu - labai nuodinga bekvape ir bespalve medžiaga, bet ir kitomis nuodingosiomis medžiagomis, tačiau kokios jos, kol kas nenustatyta.
Būtent dėl antros rūšies nuodo smarkiai pablogėjo paciento imuninė sistema, teigia šaltiniai.
A.Litvinenka Londone turėjo susitikti su vienu žmogumi. Manoma, kad jis tyrė Rusijos žurnalistės Annos Politkovskajos, nužudytos Maskvoje prieš mėnesį, mirtį.
A.Litvinenka BBC teigė, kad tas žmogus kreipėsi į jį ir pasakė, kad jiedu turi pasikalbėti. Jie susitarė susitikti restorane.
„Jis įteikė man dokumentų, kuriuose buvo kelios pavardės, galbūt tų žmonių, kurie buvo susiję su Annos Politkovskayos žmogžudyste. Nuo susitikimo praėjus kelioms valandoms, pasijutau prastai.“
Talis veikia nervų sistemą, plaučius, širdį, kepenis, inkstus. Simptomai – plaukų netekimas, vėmimas, viduriavimas. Mirtis gali ištikti ir nuo vieno talio gramo.
A.Litvinenkos draugai teigia, jog jis kovoja už savo gyvybę. Jis nupliko ir sunkiai kalba.
A.Politkovskaja, arši prezidento Vladimiro Putino ir Rusijos politikos Čečėnijoje kritikė, buvo nušauta savo namuose.
Ji buvo viena iš nedaugelio Rusijos žurnalistų, rašiusių apie įtariamus žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje.
Ji anksčiau buvo sulaukusi grasinimų nužudyti; manoma, kad jos mirtis – samdoma žmogžudystė.
Ėmusis tyrimo dėl Beslano tragedijos, A.Politkovskaja apsinuodijo maistu; kai kurie mano, kad tai buvo pasikėsinimas į jos gyvybę.
2001 metais ji išvyko į Vieną, nes gavo grasinimų, kad Rusijos policijos pareigūnas, kurį ji apkaltino žvėrišku elgesiu su civiliais, norėjo atkeršyti.
Praėjus dviem savaitėms po žmogžudystės, JAV valstybės sekretorė Condoleezza Rice vizito Maskvoje metu susitiko su A.Politkovskajos artimaisiais ir kolegomis. Jos žodžiais, žurnalistų lemtis Rusijoje yra „pagrindinis rūpestis“.