Kaip pažymi "The Financial Times", po to, kai arkivyskupas Stanislawas Wielgusas atsisakė Varšuvos metropolito pareigų, vasario pabaigoje turinti pasirodyti knyga "pridarys Bažnyčiai dar daugiau rūpesčių".

"Lenkijai knyga bus dar vienas skausmingo susitaikymo su savo praeitimi etapas", - rašo Didžiosios Britanijos dienraštis.

Pasak laikraščio, buvusios satelitinės šalys iš Baltijos jūros regiono, Vidurio Europos ir Balkanų susiduria su panašiais sunkumais, bet Lenkijos atvejis itin skausmingas, kadangi šioje šalyje opozicija komunizmui buvo ypač stipri.

"Katalikų bažnyčia Lenkijoje kur kas labiau nei kitose Rytų Europos šalyse išsaugojo savo institucinę ir moralinę nepriklausomybę. Kunigai buvo didelė jėga "Solidarumo" sąjūdyje, dėl kurio žlugo komunizmas", - teigia "The Financial Times".

Jis priduria, jog daugelis lenkų Bažnyčios apnuoginimą suvokia kaip tautinio idealo žlugimą. "Kitiems, tarp jų - kunigui T. Isakowicziui-Zaleskiui, tai yra ilgai atidėlioto moralinio apsivalymo pradžia", - pažymi dienraštis.

Laikraštis primena, kad beveik visur kilo skandalų, į kuriuos buvo įsivėlę žmonės, tariamai palaikę kontaktus su slaptosiomis tarnybomis. Iš tokia veikla įtariamų asmenų "The Financial Times" paminėjo vengrų režisierių Istvaną Szabo, Slovakijos arkivyskupą Janą Sokolą ir buvusį Lietuvos diplomatijos vadovą Antaną Valionį.

Pasak dienraščio, "broliai Lechas ir Jaroslawas Kaczynskiai įsipareigojo kovoti su plintančia korupcija, likviduodami slaptus buvusių agentų, verslininkų ir politikų ryšius".

Laikraštis pažymi, jog paprastiems lenkams saugumo bylos rūpi kur kas mažiau nei elitui Varšuvoje. Anot jo, nuo 1998 metų Lenkijoje tik 65 tūkstančiai žmonių panoro susipažinti su saugumo bylomis, o Vokietijoje vien tik 2006 metais buvo pateikti 97 tūkstančiai tokių prašymų.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją