JAV prezidentas pabrėžė, kad „tai stipri ir svarbi strateginė vizija“ ir kad bus imtasi priemonių, užtikrinsiančių vykdomo proceso skaidrumą ir didinsiančių Rusijos pasitikėjimą.
Susitikimo metu taip pat buvo aptartas JAV priešraketinės gynybos sistemos diegimo Europoje klausimas. Nors Rusijos prezidentas V. Putinas pakartojo nepritariantis Vašingtono planams diegti priešraketinės gynybos sistemą Europoje, abi pusės pabrėžė, jog šiuo klausimu yra tam tikrų „teigiamų pokyčių“.
George W. Bushas pažadėjo, kad JAV ir toliau sieks įtikinti Rusiją, kad diegiama priešraketinės gynybos sistema nėra nukreipta prieš Rusiją. Tuo tarpu V. Putinas pareiškė, kad „atsargiai optimistiškai žiūrintis į šį susitarimą“ ir pabrėžė, kad labai svarbu, kad ekspertai sutartų dėl šalių pasitikėjimą viena kita skatinančių priemonių ir kad šios priemonės būtų tinkamai įgyvendintos.
Pokalbių metu Rusijos prezidentas dar kartą akcentavo, kad JAV planai suteikti Ukrainai ir Gruzijai narystę, bus traktuojami kaip tiesioginė grėsmė Rusijai bei pakartojo Rumunijoje vykusiame NATO viršūnių susitikime išsakytą nepasitenkinimą NATO vykdoma plėtra į rytus.
Spaudos konferencijoje JAV prezidentas išreiškė paramą Rusijos siekiui tapti Pasaulio prekybos organizacijos nare ir pasisakė už tai, kad Džeksono-Veniko pataisa, susiejanti prekybos santykius su žmogaus teisės klausimais, būtų panaikinta.
George W. Bushas Sočyje taip pat susitiko su kitą mėnesį Rusijos prezidento postą užimsiančiu naujai išrinktuoju Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu. Būsimasis Rusijos vadovas pareiškė, kad ir toliau sieks gerinti dvišalius Rusijos ir JAV santykius, kuriuos jis apibūdino kaip „svarbiausią tarptautinio saugumo faktorių“.
Sočyje vykusius JAV ir Rusijos dvišalius pokalbius komentuojantys žurnalistai teigia, kad pastarasis dviejų valstybių susitikimas parodė George W. Bushui, kad V. Putinas, net ir tapęs Rusijos premjeru, turės labai daug įtakos formuojant Rusijos užsienio politiką.