Ypač įslaptintas „pabėgusios nuotakos“ scenarijaus planas buvo pavadintas operacija „Moliūgas“. Jei būtų kilusi būtinybė ją įgyvendinti, šimtai slaptosios tarnybos pareigūnų būtų ėmęsi skubių veiksmų, siekdami suformuoti judantį apsaugos kordoną aplink bandančią pabėgti būsimąją karalienę, ir tuo pat metu suteikdami princui Williamui galimybę ją pasivyti ir susigrąžinti.
„Atvirai kalbant, tai košmariškas scenarijus, – atviravo vienas aukštas pareigas užimantis šaltinis slaptojoje Jungtinės Karalystės tarnyboje MI5. – Tačiau reikia pasiruošti visiems įmanomiems netikėtumams ir nesklandumams, ir, pripažinkime, šis nėra toks jau neįtikimas, ar ne? Akivaizdu, kad šį scenarijų mums reikėjo aptarti su Klarenso rūmais.“
„Žinoma, jie norėjo, kad ji surepetuotų šį scenarijų, bet mes supratome, kad Didžiojoje Britanijoje tai neįmanoma – stebint šitiek liudininkų. “
Ketino leisti pabėgti sraigtasparniu
„Tad mes pasiūlėme, kad jei vestuvių rytą ji kartais pabūgtų, mes patys ją skubiai išgabensime, galbūt sraigtasparniu nuo stogo, o po to pakeisime kita, o jaunasis Billas į medaus mėnesio kelionę vyks vienas.“
Tačiau, kaip paaiškino šaltinis, karališkiesiems pareigūnams nepatiko toks planas. Jie nenoriai sutiko, kad K. Middleton iki paskutinio momento būtų suteikta galimybė pabėgti, tačiau išsireikalavo, jog pareigūnai užtikrintų, kad ji bent trumpą atstumą bėgtų pati, suteikdama princui galimybę ją pasivyti. Jis gal net sugebėtų sugrąžinti prarastą karališkosios šeimos garbę, įtikindamas ją grįžti ir dar kartą pamėginti žengti prie altoriaus.
„Būtent šį reikalavimą išpildyti būtų išties sunku, – sako šaltinis. – Įsivaizduokite – iš abatijos išbėganti nuotaka, visur minios žmonių, princas bėga paskui ją. Jai turi būti leista bėgti, o jam – ją pasivyti. Košmaras.“
Sutarta, kad leistų princui vytis nuotaką tik 800 m
Po ilgai trukusių ypač slaptų derybų tarp Klarenso rūmų atstovų, MI5 slaptosios tarnybos pareigūnų ir kariuomenės atstovų, buvo susitarta dėl kompromiso. Jei tektų įgyvendinti operaciją „Moliūgas“, princo išrinktajai būtų leista išbėgti iš Vestminsterio abatijos, tačiau ją nepastebimai, iš tolo sektų jos asmens sargybiniai. O į minią įsimaišę paprastais drabužiais apsirengę policininkai, MI5 pareigūnai ir specialiųjų oro pajėgų kariai suformuotų prieš ją judantį pleištą, išskirstydami žmones, kad ji galėtų laisvai bėgti.
Ribotą laiką takas būtų laikomas atviras, kad princas Williamas galėtų ją vytis, tačiau jei jis nespėtų, dėl pajėgų stokos judantis apsaugos kordonas vėl užsivertų, ir princo nuotaka galėtų pasprukti. Jei princo reakcija būtų pakankamai greita, paskui sprunkančią nuotaką jis galėtų bėgti kokius 800 metrų.
„Klarenso rūmai norėjo, kad jis galėtų ją vytis pusantro kilometro, – papasakojo šaltinis. – Tačiau mes pasakėme – nejuokaukit, juk ji su vestuvine suknele, be to, juk turi būti kažkokios biudžeto ribos.“
Jei princui nebūtų pavykę sulaikyti Kate numatytoje atkarpoje, saugumo komandos būtų nusprendusios, kad susitaikymas vietoje neįmanomas, ir prie bėgančios būsimosios princesės būtų privažiavęs strateginėje vietoje laukęs taksi automobilis, vairuojamas užsimaskavusio slaptosios tarnybos agento, kuris būtų nugabenęs ją į saugią vietą.