JAV pareigūnai leidiniui sakė, kad D. Trumpas informavo M. Turnbullą, buvusį „Goldman Sachs“ investicijų bankininką, kad kiek anksčiau tą pačią dieną jis kalbėjosi su kitais politiniais lyderiais ir kad „tai kol kas buvo blogiausias pokalbis“. Tada prezidentas D. Trumpas nutraukė skambutį praėjus vos 25 minutėms, nors jam buvo skirta valanda.

Tarp aptartų klausimų buvo ir Australijos bei JAV pabėgėlių susitarimas, kuriam tarpininkavo Baracko Obamos administracija, numatantis pabėgėlių perkėlimą Manuso saloje ir Nauru. D. Trumpo administracija vėliau patvirtino, kad priims 1250 pabėgėlių iš Australijos, tačiau taikys „ypatingą patikrą“ tiems, kurie ieško prieglobsčio.

Kai Australijos premjeras mėgino užsitikrinti patvirtinimą, kad JAV laikysis savo pažado, D. Trumpas pareiškė M. Turnbullui, kad perkėlimo sutartis „buvo blogiausias visų laikų susitarimas“. Vėliau D. Trumpas pakartotinai išreiškė savo nepasitenkinimą socialiniame tinkle „Twitter“.

Nepaisant ne itin draugiško pokalbio, oficialiame Baltųjų rūmų pranešime buvo teigiama, kad abu lyderiai „pabrėžė ilgalaikę JAV ir Australijos santykių stiprybę ir artumą“.

„Washington Post“ teigimu, tai ne pirmas kartas, kai prezidentas D. Trumpas pasielgė su užsienio lyderiais taip, kaip jis dažnai elgiasi su savo kritikais, žiniasklaida ir „Twitter“. D. Trumpas panašiu tonu bendravo ir su Meksikos prezidentu Enrique Pena Nieto.

Australijos ministras pirmininkas atsisakė komentuoti, ar su juo bendravęs D. Trumpas padėjo ragelį. Vis dėlto, jis pabrėžė, kad santykiai tarp abiejų šalių yra tvirti.

„Australai mane labai gerai pažįsta. Stoviu už Australiją kiekviename forume“, – sakė M. Turnbullas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (104)