"Derybos dėl vizų ir sienos sutartis tarpusavyje beveik nesusijusios, ir Estija šiuos klausimus svarsto atskirai", - sakė A.Ansipas ketvirtadienį žurnalistams.
Pasak premjero, tikslingiau kiekvieną šių klausimų nagrinėti atskirai, nes jų siejimas neatitinka nei Estijos, nei ES interesų.
"Estija neliks nuošaly nuo vizų režimo supaprastinimo", - sakė ministras pirmininkas, pasak kurio, net jei ES netikėtai ir nuspręstų atsisakyti minties palengvinti vizų režimą su Rusija, greičiausiai kai kurios ES šalys ir Rusija tarpusavyje pasirašytų dvišalius susitarimus.
Pasak Estijos premjero, prieš įvedant supaprastintą vizų režimą būtina susitarti dėl nelegalių imigrantų grąžinimo. Tuo pat metu vizų režimo lengvatos bus taikomos ne tik diplomatinį pasą turintiems žmonėms.
"Derybos dėl švelnesnio vizų režimo nereiškia, kad jų bus visiškai atsisakyta. Ir net jeigu ES ir Rusija užmegs bevizius santykius, nereikia manyti, kad sieną galės kirsti visi norintieji. Liks taisyklės, galiojančios ES", - sakė premjeras.
Rusijos URM antradienį Estijos reikalų laikinajai patikėtinei įteikė notą, informuojančią, kad Rusija atsisako pasirašyti sienos sutartį.
Estijos ir Rusijos sutartys buvo pasirašytos gegužės 18 dieną, Estijos parlamentas jas ratifikavo birželio 20-ąją, o dar po dviejų dienų prezidentas pasirašė ratifikavimo įstatymą.
Tačiau birželio 27 dieną Rusija anuliavo savo parašą po sutartimis motyvuodama tuo, kad Estijos parlamentas vienašališkai papildė ratifikavimo įstatymą nuorodomis į Rusijai nepriimtinus dokumentus. Maskva tai įvertino kaip Estijos ketinimą ateityje pareikšti teritorines pretenzijas.