Apie tai pranešė elektrinę valdanti kompanija TEPCO remdamasi skaičiavimais, pagrįstais duomenimis apie slėgio svyravimus reaktorių viduje, praneša newsru.com.

TEPCO ekspertai perspėja nežinantys tikslių duomenų, kadangi matavimus rodantys prietaisai galėjo būti pažeisti avarijos metu. Todėl visos naujienos apie galimus pasiekimus likviduojant avarijos padarinius yra daugiau hipotetinio pobūdžio.

Kovo 11-ąją, praėjus 18 valandų po galingo žemės drebėjimo, pirmojo Fukušimos jėgainės reaktoriaus apsauginiame gaubte atsirado 3 centimetrų pločio įtrūkis, per kurį pradėjo veržtis radioaktyvūs garai. Po 50 valandų plyšys padidėjo iki 7 cm. Tuo metu temperatūra vidiniame gaubte pasiekė 300 laipsnių Celsijaus, o gaubtas gali atlaikyti tik iki 138 laipsnių kaitrą. Tikėtina, kad tokia aukšta temperatūra sugadino hermetiškumą palaikančias gaubto detales.

Antrajame reaktoriuje praėjus 21 val. po žemės drebėjimo taip pat atsirado keletas iki 10 cm pločio įtrūkių. O jau po 87 val. įskilo su reaktoriumi sujungtas baseinas, skirtas aušinimui vandens garais. Iš jo taip pat teka radioaktyvus vanduo.

Antradienį TEPCO paskelbė mananti, jog visuose trijuose pažeistuose reaktoriuose dėl aušinimo sistemos gedimo išsilydė atominiai strypai. Ši išlydyta masė susikaupė apatinėje įrengimų dalyje.

Kurį laiką temperatūra reaktorių viduje viršijo 2000 laipsnių. Dėl to, remiantis paskaičiavimais, buvo pažeisti vidiniai galingi reaktorių korpusai, kurie gali atlaikyti 300 laipsnių temperatūrą ir 70 atmosferų slėgį.

Šiuo metu, pasak TEPCO, didžioji dalis išsilydžiusio kuro yra vidiniuose reaktorių korpusuose, padengta vandeniu ir stabiliai vėsta. Kompanija antradienį pareiškė, kad daugiau iš Fukušimos atominės elektrinės nebeturėtų būti jokių didesnių radiacijos išmetimų ar kitokių situacijos pablogėjimų.

Regione aplink Fukušimos atominę elektrinę dirvožemio užterštumo radioaktyviomis medžiagomis lygmuo „prilygsta duomenimis, kurie buvo rodomi po avarijos Černobylio atominėje jėgainėje“. Tokius duomenis paskelbė tyrimą atlikusi Japonijos vyriausybės suburta Atominės energijos komisija.

„Bendras dirvožemio užterštumo radioaktyviu ceziu lygis 600 kvadratinių kilometrų teritorijoje aplink jėgainę siekia 1,48 milijonų bekerelių kv. km., o tai prilygsta rodikliams po Černobylio avarijos, – teigia ekspertai. – Labiausiai iš visų nukentėjo rajonai, esantys į šiaurės vakarus nuo atominės elektrinės. Gyvenimas šiose teritorijose per vienerių metų laikotarpį privestų prie 5 milizyvertų apšvitos dozės, o tai žemesnis lygis nei Japonijos vyriausybės nustatyta 20 milizyvertų riba“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją