„Ši problema nėra Europos problema – ši problema yra Vokietijos problema“, – V.Orbanas sakė per spaudos konferenciją Briuselyje.

Jis pridūrė, kad visi migrantai plūsta į Vokietiją per jo ir kitas šalis.

„Niekas nenori pasilikti Vengrijoje arba Slovakijoje, Lenkijoje, Estijoje. Visi nori vykti į Vokietiją. Mūsų darbas – tik juos suregistruoti“, – aiškino V.Obanas.

Premjeras šiuos komentarus išsakė tuo metu, kai šimtai pabėgėlių ir migrantų šturmavo traukinį Budapešte, vėl atidarius pagrindinę tarptautinę geležinkelio stotį, kuri tapo traukos centru žmonėms, mėginantiems patekti į Vakarų Europą per Vengriją.

„Turime aiškiai nustatytas taisykles Europos lygmeniu. Vokietijos kanclerė (Angela Merkel) ... vakar sakė, kad niekas neturėtų išvykti iš Vengrijos neužregistruotas, – pridūrė jis. – Jeigu Vokietijos kanclerė reikalauja, kad mes juos registruotume, mes tai darysime.“

V.Orbanas nuolat laikėsi griežtosios linijos, kalbėdamas apie Europą krečiančią migrantų krizę, atsisakydamas priimti ES pasiūlytą prieglobsčio ieškančių asmenų privalomų kvotų planą, taip pat pastatęs spygliuotų vielų tvorą prie sienos su Serbija, kad sustabdytų atvykėlių antplūdį.

Vis dėlto ta užtvara buvo mažai veiksminga, o Vengrija išlieka viena iš svarbiausių šalių atvykstantiems į Europos Sąjunga dešimtims tūkstančių migrantų: vien rugpjūtį į šią valstybę atkeliavo apie 50 tūkst. žmonių.

D. Tuskas perspėja tarp atotrūkio tarp Rytų ir Vakarų dėl migrantų krizės

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį perspėjo, kad nesutarimai tarp Europos Sąjungos vakarinių senbuvių ir jų naujųjų rytinių partnerių apsunkina pastangas išspręsti gilėjančią migrantų krizę.

„Yra atotrūkis ... tarp ES rytų ir vakarų. Kai kurios šalys narės galvoja, kaip sulaikyti migracijos bangą, simbolizuojamą Vengrijos (pasienio) tvoros“, – sakė D.Tuskas.

„Kitos nori solidarumo, pasisakydamos už vadinamąjį privalomąjį pagrindą (migrantų priėmimo) kvotoms. Esminis iššūkis – surasti joms visoms bendrą, bet ambicingą vardiklį“, – pabrėžė jis prieš derybas su Vengrijos premjeru V. Orbanu dėl šios krizės.

D. Tuskas ketvirtadienį paragino Europos Sąjungos šalis priimti bent 100 tūkst. pabėgėlių ir taip sumažinti pietinėms Bendrijos narėms tenkančią gilėjančios migrantų krizės naštą.

„Priimti daugiau pabėgėlių – svarbus tikro solidarumo ženklas. Sąžiningas bent 100 tūkst. migrantų paskirstymas tarp ES valstybių faktiškai yra tai, ko mums šiandien reikia“, – D.Tuskas sakė per bendrą spaudos konferenciją su Vengrijos premjeru.

ES lyderiai per birželį vykusį viršūnių susitikimą atmetė privalomąsias pabėgėlių perskirstymo kvotas, tik susitarė savanoriškai priimti 32 tūkst. žmonių iš Sirijos ir Eritrėjos, nors Europos Komisija gegužę ragino perskirstyti 40 tūkst. atvykėlių.

Privalomos migrantų priėmimo kvotos reikalingos, sutinka Prancūzija ir Vokietija

Vokietija ir Prancūzija sutaria, kad Europos Sąjunga, susidūrusi su daugybės migrantų krize, turėtų įvesti privalomas kvotas, kiek kiekviena ES narė turėtų priimti migrantų, pareiškė ketvirtadienį Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

„Šįryt kalbėjau su Prancūzijos prezidentu; Prancūzijos ir Vokietijos požiūriu, kuris bus pateiktas Europos institucijoms, mums reikia privalomų kvotų Europos Sąjungos viduje šiai naštai pasidalinti. Toks yra solidarumo principas“, – sakė A.Merkel žurnalistams lankydamasi Šveicarijos sostinėje.

Ji pabrėžė, kad būtina atsižvelgti į priimančios šalies dydį ir ekonomikos lygį, „nes kitaip su šia problema nesusidorosime“.

Vokietija migrantų priima daugiau už bet kurią kitą ES šalį, vien šiemet čia laukiama atvykstančių apie 800 tūkstančių migrantų.

Žurnalistų paklausta, ar ji sutinka su Vengrijos premjero nuomone, kad migrantų antplūdis esąs tik Vokietijos problema, A.Merkel atsakė: „Vokietija daro tai, kas būtina moraliai ir teisiškai, nei daugiau, nei mažiau“.

Ji dar pritarė Vengrijos pastebėjimui, kad ES sienas reikia geriau saugoti ir migrantus registruoti, bet „ne tik tai“.

„Esama įpareigojimo suteikti globą tiems, kuriems reikia globos. Ir Ženevos konvencija dėl pabėgėlių apsaugos galioja ne tik Vokietijai, bet ir kiekvienai Europos narei“, – pažymėjo A.Merkel.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (308)