Protestai ir žiniasklaidos dėmesys jau anksčiau aptemdė šį tarptautinį sporto renginį, kasmet miestui atnešantį apie 100 mln. Kanados dolerių, nors šiemet bilietų į lenktynes buvo parduota mažiau.

Riaušių policija ketvirtadienį sprogdino garsines granatas ir leido ašarines dujas, siekdami neleisti protestuotojams priartėti prie lenktynių trasos, o demonstrantai siekė atkreipti tarptautinį dėmesį į jų jau tris mėnesius vykdomą kampaniją.

Iki vėlyvo vakaro buvo suimti apie 40 žmonių, nurodė policija.

Anksčiau ketvirtadienį šimtai protestuojančių studentų išsirengė iki apatinių, o daugelio moterų apnuogintas krūtis dengė tik raudoni kūno dažai ir raudono audeklo skiautelės, tapusios protestų simboliu.

"Visi nuogi į gatves!" - skandavo demonstrantai, žvangindami keptuvėmis ir puodais, taip pat tapusiais neatsiejamais nuo eitynių, rengiamų kiekvieną vakarą šioje prancūzakalbėje provincijoje.

"Formulė 1"! Teršėjai! Seksistai! Vagys!" - šaukė jie.

Demonstrantai sakė nusimetę drabužius, reikalaudami daugiau skaidrumo iš provincijos vyriausybės, kuri iš dalies finansuoja "Formulės 1" lenktynes, nors tuo pat metu planuoja pabranginti mokymąsi universitetuose.

"Mūsų nuogumas išreiškia skaidrumo reikalavimą, - vienas studentas, dėvintis tik pilkas apatines kelnaites, sakė naujienų agentūrai AFP. - Vyriausybė užsimaskavusi. Ji slepia savo motyvus, kaip įsitikinome per derybas."

Šis studentas prašė neviešinti jo vardo, baimindamasis, kad jo motina sužinos, kad jis dalyvauja šiuose protestuose.

Nuo šių metų vasario rengiamuose protestuose šimtai aktyvistų buvo suimti, o per demonstracijas retkarčiais prasiverždavo susirėmimai, kai 165 tūkst. studentų atsisakė lankyti paskaitas, o dešimtys tūkstančių dalyvaudavo kas vakarą rengiamose eitynėse.

Kvebeko premjeras Jeanas Charest, kurio populiarumas nusmuko dėl šios krizės, anksčiau neslėpė pykčio dėl demonstrantų tiesioginių grasinimų, nukreiptų prie "Formulės 1" lenktynes.

"Kai užsipuolame Didžiojo prizo lenktynes, puolame ne Kvebeko vyriausybę, o visus kvebekiečius", - pareiškė J.Charest.

Studentai praeitą savaitę atmetė vyriausybės pasiūlymą planuojamą padidintą mokestį už aukštąjį mokslą sumažinti vos 35 Kanados doleriais.

Pagal šį scenarijų kasmetinis aukštojo mokslo mokestis per septynerius metus padidėtų 1 533, o ne 1 778 doleriais.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)