Šis projektas nepelnė aukštųjų parlamento rūmų, Bundesrato, narių daugumos palaikymo. 16 Vokietijos žemių atstovaujamame Bundesrate socialdemokratai ir žalieji balsavo prieš šią stimuliavimo priemonę, kuriai žemieji parlamento rūmai, Bundestagas, pritarė kovo mėnesį.

Kanclerės Angelos Merkel krikščionys demokratai ir jų partneriai vyriausybėje, verslą palaikantys Laisvieji demokratai, dabar sieks bendro komiteto procedūros, kuria galima apeiti opoziciją ir patvirtinti lengvatą mokesčių mokėtojams šioje stipriausią ekonomiką turinčioje Europos šalyje.

Tokia priemone, kuri įsigaliotų tais metais, kai A.Merkel sieks perrinkimo, norėta padėti dirbantiesiems kompensuoti dėl infliacijos mažėjančią perkamąją galią.

Pavyzdžiui, ši priemonė padėtų išvengti su infliacija susieto algų didinimo, verčiančio dirbantįjį mokėti didesnius mokesčius ir papildantį tik vyriausybės kišenę, o ne vartotojų pinigines.

„Tai fiskalinio teisingumo klausimas", - sakė A.Merkel atstovas Steffenas Seibertas per įprastą vyriausybės spaudos konferenciją.

Opozicija, tuo tarpu, tvirtina, kad mokesčių lengvata duos daugiau naudos turtingiesiems ir reikalavo padidinti mokesčius daugiausiai uždirbantiems. Ji taip pat norėtų didesnių valstybės investicijų, pavyzdžiui, į vaikų lopšelius, negu teikti mokesčių lengvatas.

Beje, minėta priemonė yra viena iš nedaugelio A.Merkel vyriausybės nuolaidų ekonomikos stimuliavimo atžvilgiu, kai akcentuojamas diržų veržimas ir fiskalinė drausmė kaip išeitis iš euro zonos skolų krizės.

Nuomonių apklausos rodo, kad dauguma vokiečių pritaria A.Merkel griežto taupymo kursui, kai ekonomika klesti ir nedarbas nėra didelis.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją