Labiausiai išaugo vienkartinių bilietų parduodamų troleibusuose ar autobusuose kaina – iki 1,5 lt.
Maršrutinių taksi paslaugų kaina padidėjo iki 2 Lt (1,5 Lt). Nuo 22 iki 5 val. vežėjai už bilietą galės prašyti maksimalios 3 Lt sumos.
Kauno miesto savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjas Paulius Keras teigia, kad didėjančias viešojo transporto bilietų kainas lemia didėjanti paslaugų savikaina.
„Šiais metais pervežimo kaštai išaugo 10 proc., o nuo 2004 metų, kai buvo patvirtinti dabartiniai tarifai, kaštai padidėjo daugiau nei 25 proc. Šiuose rodikliuose neatsispindi kiek miestui kainuoja naujų troleibusų ir autobusų įsigijimas, nes ši dalis dengiama subsidijomis. Jei brangsta paslaugos savikaina tiesiog teikiame svarstyti tarifo didinimo klausimą, nes atsirandančias papildomas sąnaudas reikia padengti", - sakė P.Keras.
Nuo rugpjūčio 1-os planuojama įdiegti ir elektroninius mėnesinius bilietus, kuriais būtų galima naudotis tiek troleibusuose, tiek autobusuose. Elektroninius bilietus bus galima papildyti panašiai kaip išankstinio mokėjimo mobiliojo telefono sąskaitą.
Be nuolaidos mėnesinis bendras troleibusų ir autobusų elektroninis bilietas kainuos 48 Lt. Tai yra 2 Lt pigiau nei paprastas mėnesinis bilietas.
Ateityje bus įdiegta ir vienkartinių elektroninių bilietų sistema.
Elektroninio bilieto sistemos įdiegimas Kauno miestui kainavo apie 1 mln. Lt. Tai yra 20 proc. visos reikalingos sumos. Likusios lėšos gautos iš ES.