„Lėktuvas nusileido 21.30 val. Paskui turėjau laukti trijose eilėse, kad galėčiau pasiimti automobilį. Iš pradžių nuėjau pas stovėjimo aikštelės dispečerį, kuriam parodžiau įvažiavimo taloną. Tada jis ranka įrašė, kiek turiu mokėti už stovėjimą. Tuomet turėjau sugrįžti į oro uosto pastatą, kad čia veikiančiame Medicinos banko skyriuje sumokėčiau ir gaučiau atspausdintą lapą. Tuomet jau galėjau eiti pasiimti automobilį, tačiau prie išvažiavimo nusidriekė ilga eilė. Iš oro uosto išvažiavau 22.45 val. – sugaišau valandą ir 15 minučių“, – pasakojo Marija.
Didžiausios eilės oro uoste susidaro sekmadieniais, kai vienas po kito leidžiasi lėktuvai iš Dublino, Londono ir Frankfurto. Užsieniečiai į Kauną ar Vilnių išvyksta taksi automobiliais arba specialiai užsakytais autobusais.
Nauja tvarka – nuo birželio
Oro uosto direktorius Arijandas Šliupas sakė, kad problema jam yra žinoma, tačiau tikino, kad tai laikina. „Kol kas yra tokia tvarka, ir aš suprantu keleivių priekaištus. To ilgai kęsti nebereikės. Jau įvyko automobilių statymo automatų pirkimo konkursas. Tikimės, kad birželio viduryje bus galima palikti automobilius ir už jų laikymą sumokėti kaip visuose normaliuose oro uostuose“, – sakė A.Šliupas.
Oro uosto Keleivių terminalo viršininkas Alvydas Butkevičius taip pat nenustebo išgirdęs šiuos keleivių priekaištus. „Matėme, kad sekmadienį būrelis keleivių labai piktinosi, tačiau būtų turėję mažiau keblumų, jei patys būtų atidesni“, – teigė A.Butkevičius.
Jis pasakojo, kad dalis keleivių nekreipia dėmesio į tai, kas parašyta automobilio stovėjimo bilieto kitoje pusėje. „Ten rašoma, kad keleiviai turi iš pradžių kreiptis į salėje dirbantį Aviacijos saugumo skyriaus inspektorių, kuris suskaičiuoja, kiek mokėti už automobilio laikymą. Toje pačioje salėje reikia susimokėti už paslaugą, o tada galima pasiimti automobilį ir nebūtina vaikščioti pirmyn atgal“, – aiškino A.Butkevičius.
Kai bus įrengti nauji užtvarai ir mokėjimo automatai, keleiviai už automobilio pastatymą susimokės ir bilietus gaus vienoje vietoje. Už įvažiavimą į oro uosto teritoriją nereikės mokėti tiems, kurie tik atveža išleisti ar atvažiuoja pasiimti keleivius. Dabar tai galima padaryti nemokamai, jei užtrunkama ne ilgiau kaip 15 minučių.
Naujas terminalas pustuštis
Kauno oro uoste nuo kovo 31 d. jau veikia Šengeno erdvės reikalavimus atitinkantis naujas terminalas, kuris kainavo 60 mln. litų. Tačiau iš jo kol kas keturis kartus per savaitę vykdomas tik vienas reisas – į Frankfurtą. Į Londoną, Liverpulį, Dubliną, Šenoną skrendama iš senojo terminalo, nes Didžioji Britanija ir Airija nėra Šengeno erdvės narės.
„Kol kas naujasis terminalas dirba mokomuoju režimu. Darbuotojams reikia laiko perprasti naują įrangą. Nenorime per šį terminalą vykdyti daugiau skrydžių, kad nebūtų keblumų. Tačiau jau nuo gegužės 14 d. iš naujojo terminalo bus skraidoma į Airiją ir Didžiąją Britaniją, o į Frankfurtą – iš senojo terminalo“, – teigė A.Šliupas.
Šiuo metu iš oro uosto skraido tik aviakompanijos „Ryanair“ lėktuvai. Nuo gegužės 16 d. kelionių organizatorius „Tez Tour“ iš šio oro uosto keleivius skraidins į Antaliją (Turkija).
„Vilniaus dienoje“ taip pat skaitykite:
Valdžia žabos šilumos kainą
Viena avarija – daugybė problemų
Plastikui pūs gyvybę