Lietuvoje viešintis Taivano ministras: artėja dronų era
pasirašyti partnerystės memorandumaiLietuvos ir Taivano gynybos pramonė žengia dar vieną žingsnį bendradarbiavimo link – ketvirtadienį buvo pasirašyti du partnerystę gynybos ir saugumo srityse numatantys susitarimai tarp Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) ir Taivano verslo atstovų.
Spalio pabaigoje Estijos socialinės apsaugos ministrė Signe Riisalo (Estijos reformų partija) pasirašė Estijos Respublikos vyriausybės nutarimo projektą, pagal kurį nuo 2027 m. šalyje galiosiantis pensinis amžius bus 65 metai ir vienas mėnuo.
Valstybės saugumo departamentui (VSD) prašant Vyriausybės skirti daugiau lėšų žvalgybai, prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys teigia, kad atsižvelgdama į prioritetus valstybė privalo saugumui skirti daugiau resursų, nei yra numatyta kitų metų biudžete.
Lietuvę Turkijos viešbutyje nukrėtė elektra: kur kreiptis ir kokių įrodymų gali prireikti (6)
advokato patarimaiKelionėse nutikus neplanuotiems ar nemaloniems įvykiams, vėliau norint gauti žalos atlyginimą, būtina imtis tam tikrų veiksmų. Pasak advokato, vienas svarbesnių – surinkti įrodymus bei galimus dokumentus įvykio faktui patvirtinti. Ne mažiau svarbu, esant reikalui parašyti ir pareiškimą policijai. Vi...
Pirmadienį pranešus apie pažeistus telekomunikacijų kabelius Baltijos jūroje, situaciją įvertino ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Politikas leidžia suprasti, kad incidentų kaltininkas galėjo būti tuo metu netoli nutrauktų kabelių plaukęs Kinijos laivas.
Mažindamas išlaidas „Ford“ iki 2027 m. planuoja Vokietijoje panaikinti 2900 darbo vietų, trečiadienį pranešė automobilių gamintojas. Šis sprendimas – plataus masto įmonės veiklos pertvarkos Europoje dalis.
Trečiadienį Ministrų kabinetas nutarė investuoti beveik 11,2 mln. eurų Finansų ministerijos lėšų į Giraitės ginkluotės gamyklą. Tikimasi, kad tai leis anksčiau pradėti naujos gamybos linijos įrengimo darbus, padvigubinsiančius esamus bendrovės gamybos pajėgumus.
Kremlius trečiadienį atmetė teiginius, kad jis yra susijęs su telekomunikacijų kabelių nutraukimu Baltijos jūroje.
Nuo 2025 m. pradžios įsigaliojant reikalavimui visiems išankstinio mokėjimo paslaugas teikiantiems mobilaus ryšio tiekėjams registruoti įsigyjamas naujas SIM korteles, telekomunikacijų bendrovės tvirtina – pokyčiams ruošiasi. Bendrovių atstovai taip pat pamini, kad esamiems klientams tai nesukels ne...
Verslas pateikė siūlymus Seimui: prašo nevykdyti mokestinių pakeitimų, normalizuoti santykius su Kinija (1)
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) pranešė, kad kandidatui į premjerus Gintautui Paluckui ir naujajam Seimui pateikė pasiūlymus, kurie 2024–2028 m. padėtų išlaikyti valstybės ekonomikos augimą. Tarp jų – prašymas iki 2026 m. nevykdyti mokestinių pakeitimų, paskatų įmonėms investuojančioms į n...
Ir taip nepigūs pieno produktai nuo Naujųjų metų gali dar labiau brangti. Apie tai įspėja gamintojai ir prekybininkai – jie įvardija, jog vienu iš lemiančių faktorių gali tapti padidėjusi paklausa Europoje.
Neblėstant „Teltonikos“ aukštųjų technologijų parko Liepkalnyje projekto istorijai, „Delfi“ pateikia svarbiausius su tuo susijusius faktus ir pasisakymus.
Trečiadienį Trišalė taryba sutarė Užimtumo tarnybai skirti lėšų iš Garantinio fondo, taip leidžiant finansuoti aktyvios darbo rinko politikos priemones. Nors socialinės apsaugos ir darbo ministras Vytautas Šilinskas bei Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė siūlė, kad lėšos būtų skirtos keli...
Socialdemokratų teikiamas kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas teigia, kad sprendimai dėl mokesčių korekcijų turės būti priimti per 2025 metus. Tačiau, anot jo, apie planuojamus pakeitimus viešai bus pradėta kalbėti tik apsibrėžus, kokie yra poreikiai ir reikalingi pokyčiai.
NKVC vadovas: dėl kabelių Baltijos jūroje nutraukimo neatmetama ir sabotažo versija (1)
prokuratūra renka informacijąKomentuodamas ryšių kabelio tarp Lietuvos ir Švedijos nutraukimą, Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) direktorius Vilmantas Vitkauskas sako, kad šiuo metu analizuojamos visos incidento priežastys, tarp jų – ir sabotažo versija.
Vertindamas „Teltonikos“ skandalą prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad incidentas galėtų „supurtyti valdžios institucijų pelkę“. Anot jo, šiuo metu yra susiformavę netinkami ir ydingi institucijų veikimo modeliai, kurių keitimo turėtų nedelsiant imtis naujoji Vyriausybė.
Lietuva – tarp šalių, kur vaikų gimsta mažiausiai visoje Europoje: nei dosnios sąlygos nepaskatina (89)
kas laukia ekonomikosGimstamumas Lietuvoje per tris dešimtmečius reikšmingai sumažėjo – 1994-aisiais gimusių vaikų per metus buvo virš 40 tūkst., o pastaraisiais metais šis skaičius siekė vos 20 tūkst. Jungtinių Tautų prognozės rodo, kad 2050-aisiais gimstančių vaikų skaičius gali nukristi dar perpus ir pasiekti tik 12 ...
Juodasis penktadienis kasmet pritraukia tūkstančius sutaupyti norinčių pirkėjų, tačiau šis laikotarpis taip pat sukuria palankią aplinką sukčiams. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) pastebi, kad per šią prekybos šventę kibernetinių incidentų skaičius išauga. Ekspertai pasakoja, kokių š...
Lietuvoje veikiantis bankas „Luminor“ pranešė, kad klientams nuo nuo 2025 m. sausio 1 d. ir vasario 1 d. atnaujins kai kurias kainas ir keis „Luminor Black“ krepšelį.
Ketvirtadienio naktį bus vykdomas IT sistemų atnaujinimas, todėl gali sutrikti „Swedbank“ teikiamos paslaugos.
Nuo gruodžio 3 d. visuose Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyriuose nebebus galima atsiskaityti grynaisiais pinigais, o valstybės rinkliavas už teikiamas migracijos paslaugas klientai vietoje galės sumokėti tik naudodamiesi banko kortelėmis, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja apie nuo kitų metų laukiančius pokyčius – paramą iš gyventojų skirtos 1,2 proc. gyventojų pajamų mokečio (GPM) dalies gauti galės tik nevyriausybinės organizacijos (NVO).
Euro zonoje jau mažėja bazinės palūkanų normos, tačiau Lietuvos gyventojams ir verslui dar ankstoka džiaugtis paskolų aptarnavimo kaina, ji tebėra viena aukščiausių šiame bendros valiutos bloke. Lietuvos bankas lapkritį paskelbė, kad Lietuva tebėra viena iš brangiausiai skolinančių euro zonos šalių....
Mažiausiai elektros suvartojantys gyventojai nuo kitų metų sausio už elektrą mokės šiek tiek daugiau. Visuomeninis elektros tiekimas brangtų nepilnu centu, o sąskaita turėtų augti vidutiniškai apie puse euro, prognozuoja Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Dujų vartotojų sąskaitos, pri...
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, kad pasibaigus žemės mokesčio terminui 634 tūkst. žemės savininkų sumokėjo beveik 90 proc. visos apskaičiuotos žemės mokesčio sumos. VMI duomenimis, tai sudaro 53 mln. eurų. 620 tūkst. gyventojų sumokėjo kiek daugiau nei 43 mln. eurų, o 14 tūkst. įmonių ...
Pasakė, kokia žiema laukia energijos vartotojų – tai gali būti naujas etapas
pateikta lapkričio šilumos sąskaitų prognozėEnergetikos tendencijos Lietuvoje šiuo metu palankiausios per kelerius metus. Ekspertai prognozuoja mažiausias pastaruoju laikotarpiu elektros kainas, o šildymo sezoną namų ūkiai pasitiko pigesne energija net ir netekę PVM lengvatos. Lietuvos energetikos agentūra įvertino, kokių šildymo sąskaitų lau...
Lietuvos atsinaujinančių išteklių konfederacijos atstovai tikina, kad dalis atsakomybės dėl galimai prarandamų 4 mlrd. eurų vertės investicijų tenka Valstybinės saugomų teritorijų tarnybai (VSTT). Vėjo elektrines statančios bendrovės tvirtina, kad susiduriama su uždelsta sprendimų priėmimų tvarka, s...
Nagevičius: stringant vėjų jėgainių parko projektams Lietuva gali prarasti 4 mlrd. eurų investicijas (2)
Anot Lietuvos atsinaujinančių išteklių konfederacijos, Lietuva gresia netekti daugiau nei 4 mlrd. eurų investicijų, numatytų vėjo jėgainių parko statybos. Konfederacijos vadovo Martyno Nagevičiaus teigimu, visai kaip „Teltonikos“ istorijoje, projektai stringa dėl valdžios institucijų biurokratizmo.
Trečiadienio rytą šalyje siaučiant lietui ir dideliam vėjui, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atstovė Rasa Juodkienė informavo, kad šiuo metu elektros energijos tiekimas yra sutrikęs mažiau nei tūkstančiui (960) bendrovės klientų.
NT plėtros bendrovė „Darnu Group“ šalia Elektrėnų pradeda centrinio „Rimi“ logistikos centro Baltijos šalyse statybas, rašoma pranešime žiniasklaidai. Investuojama per 60 mln. eurų, o projektą ketinama užbaigti iki 2026 metų vidurio.
Pastaraisiais mėnesiais nekilnojamojo turto (NT) rinkoje jaučiamas šioks toks pagyvėjimas, kurį galėjo įkvėpti Europos Centrinio Banko (ECB) sprendimai apkarpyti tarpbankines palūkanų normas. Iš tiesų, analitikų pateikiami skaičiai rodo, kad ypač rudenį suaktyvėjo naujų butų pardavimai, o Kaune apsk...
Pirmadienį Vilniuje, ant Tauro kalno, buvo pradėti Nacionalinės koncertų salės statybų darbai. Pasak kultūros ministro Simono Kairio, dabar planuojama darbų pabaiga – 2029 metai, tačiau, jei taip apsispręs ateities kita Vyriausybė, statybos gali būti baigtos ir metais anksčiau.
Šiemet būsto rinka Vilniuje auga ir jos aktyvumas didėja, o Kaune ji išliks stabili arba nežymiai augs, teigia nekilnojamojo turto (NT) duomenų platformos „Citify“ bendraįkūrėjas Edvardas Ogonovskis.
LTG grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ vertina galimybes nuo kitų metų pavasario, kai Latvijos geležinkelio ruože bus pabaigti remonto darbai, atnaujinti susisiekimą maršrutu Vilnius–Daugpilis ir pasiūlyti keleiviams patogų reguliarų susisiekimą.
Valstybės kelių bendrovės „Via Lietuva“ vadovas Marius Švaikauskas tvirtina, kad pavasarį Seime bus pateikti įstatymo pakeitimo projektai, kuriuos priėmus būtų leista vystant projektus kloti inžinerinius tinklus kelių apsaugos zonoje. Tačiau, pabrėžia jis, dar reikia sureguliuoti santykius ir numaty...
Investuotojas paskutinę minutę persigalvojo: estų skrydžių bendrovė stabdo veiklą ir skelbia bankrotą (4)
„Nordica“ privatizacijai pasibaigus nesėkme, valdyba nusprendė stabdyti skrydžių bendrovės veiklą ir skelbia bankrotą, informuoja „Delfi Arileht“.
Ministrų kabinetas Vilniaus oro uostui nuo 2025-ųjų pradžios penkeriems metams nusprendė suteikti simbolinį Čiurlionio vardą.
Bitkoino kursas ketvirtadienį pirmą kartą perkopė 95 000 JAV dolerių slenkstį.
Antradienį akcijų rinkos visoje Europoje ir Jungtinėse Valstijose smuko, investuotojams nuogąstaujant dėl Rusijos karo prieš Ukrainą paaštrėjimo.
Didžiausia Vokietijos ginklų gamybos grupė „Rheinmetall“ tikisi stipraus augimo, atsižvelgiant į karinės įrangos ir ginkluotės paklausos augimą, antradienį investuotojams pranešė bendrovė.
Lietuvoje lapkričio mėn. lyginant su spaliu, benzino kaina krito 1 proc. tuo metu dyzelinas brango 0,4 proc., rodo portalo Pricer.lt analizė. Kaip rašo portalas, pasaulio rinka sukluso dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo pažado didinti naftos išgavimo apimtis, kas net artėjant žiemai nulėmė žemesnes k...
Europos Centrinio Banko viceprezidentas pirmadienį pareiškė, kad Donaldo Trumpo išlaidų planai kelia riziką išpūsti JAV vyriausybės biudžeto deficitą ir paskleisti nerimą rinkose.
Azijos rinkos pirmadienį svyravo po Volstrito akcijų išpardavimo, investuotojams švelninant lūkesčius dėl Federalinio rezervų banko palūkanų normų mažinimo, kadangi nuogąstaujama, jog Donaldo Trumpo politika gali vėl pakurstyti infliaciją.
Penktadienį Azijos rinkos smuko, nes duomenis apie išaugusį Kinijos vartojimą nusvėrė susirūpinimas dėl JAV palūkanų normų po to, kai FED vadovas Jerome’as Powell leido suprasti, jog jos bus mažinamos lėčiau.
Trečiadienį bitkoinas perkopė rekordinę 90 tūkst. dolerių ribą, didžiausiai pasaulyje kriptovaliutai džiaugiantis išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo pažadu sušvelninti skaitmeninių žetonų reguliavimą.
Pirmadienį JAV ir Europos akcijos kilo, doleris brango, o bitkoinas pasiekė rekordinį lygį, prekeiviams atsižvelgiant į JAV ir Kinijos politinių įvykių raidą.