Auganti žmonių perkamoji galia prekybinių patalpų statytojus Lietuvoje nuteikia optimistiškai. Tačiau ne visi prekybos centrai veikia sėkmingai – dalis jų atidaryti neišnuomojus viso ploto.

Šviesiausią ateitį prognozuodami į turtingus klientus besiorientuojantiems centrams, rinkos analitikai teigia, kad didžiausi pokyčiai laukia biurų rinkos.

Šiuo metu modernių biurų pasiūla vienam gyventojui Vilniuje perpus mažesnė nei Taline. Teigdami, kad A klasės biurų trūks ir ateityje, ekspertai tikina, kad šis segmentas per porą metų ūgtels dvigubai.

„Vilniaus biurų rinka per ateinančius dvejus metus praktiškai padvigubės. Pagrindinė dalis, iš ko vyksta šita plėtra, yra vietinių įmonių plėtra. Jos – pagrindinis naujų ofisų klientas.

Atlikome apklausas ir matyti, kad daugiau kaip 80 proc. įmonių planuoja plėtrą ateityje, per 2 metus“, – teigė „Ober–Haus“ Nekilnojamasis turtas generalinio direktoriaus pavaduotojas Nerijus Judelis.

Gyvenamųjų patalpų sektoriuje per artimiausius metus analitikai žymesnių pokyčių neprognozuoja. Didelės būsto kainos esą turėtų apsaugoti nuo staigaus tolimesnio brangimo.

„Praeiti metai buvo lūžio, kad nustojo augti kainos. Praktiškai iki gegužės kainos kilo, paskui prasidėjo kalbos apie tuos burbulus, krizes ir pan., rinka sustojo, o nuo lapkričio ji vėl po truputį atsigavo ir kainos ėmė kilti“, – teigė N. Judelis.

Nekilnojamojo turto analitikai prognozuoja, kad būsto kainos kasmet kils ne daugiau nei dešimtadaliu. Šiuo metu jos tarp naujos ir senos statybos butų Vilniuje skiriasi maždaug penktadaliu. Ekspertų nuomone, šis skirtumas per porą metų padidės mažiausiai dešimčia procentų.