„Nuo buhalterio kompetencijos gali priklausyti įmonės sėkmė. Sumanus, gerai savo darbą išmanantis buhalteris sutaupo ne vieną procentą įmonės lėšų, o tai garantuoja didesnius pelnus“, – DELFI sakė darbo paieškos ir karjeros portalo „Manager.LT“ vadovas Aras Mileška.

Anot jo, pagrindinės buhalterio asmeninės savybės yra atsakingumas ir kruopštumas. Taip pat pradedantysis specialistas turi gerai išmanyti apskaitos vedimą, o patyręs – mokesčių teisę.

„CV-Online“ atrankų konsultantė Irena Jazarskaitė DELFI sakė, kad ieškantys buhalterio labai vertina buvusių darbdavių rekomendacijas.

„Toks dėmesys paaiškinamas tuo, kad jau dirbantys buhalteriai yra mažiau kontroliuojami, jiems patiems paliekama darbų planavimas ir vykdymas. Pagrindinis reikalavimas – laiku sumokėti mokesčius“, – argumentuoja pašnekovė.

A. Mileška pastebi, kad buhalteriais beveik visada dirba tik merginos, o finansininko pareigas eina ir nemažai vaikinų.

Norintys pradėti buhalterio karjerą, žinių gali įgyti specializuotuose buhalterių rengimo kursuose, profesinėje mokykloje ir kolegijoje. Universitetai dažniausiai ruošia finansininkus.

Prižiūri 5 įmonių buhalterijas

„Tenka susidurti, kai vienas buhalteris veda iki 5 nedidelių įmonių buhalterinę apskaitą, tačiau dirbant didelėje įmonėje vykdyti kelių įmonių apskaitą neįmanoma fiziškai. Dažnai didesnėse bendrovėse buhalteris iš dalies atlieka ir personalo vadovo vaidmenį, o nedidelėse prekybinėse įmonėse tikrina vadybininkų sutartis, kartais net aptarnauja klientus“, – pasakoja A. Mileška.

I. Jazarskaitė skaičiuoja, kad įprastai vienas buhalteris prižiūri 3-5 įmones. „Yra buhalterių, kuriems teko tvarkyti 19 įmonių buhalteriją. Tai priklauso nuo įmonės organizuotumo, darbuotojų skaičiaus, užsiimamos veiklos“, – sako ji.

A. Mileškos teigimu, atskirą buhalterio etatą ryžtasi sukurti įmonės, vykdančios daug ūkinių operacijų, turinčios per 30 darbuotojų ir maždaug 200 sąskaitų faktūrų.

Pastebima tendencija, kad dėl buhalterinę apskaitą teikiančių įmonių pagausėjimo, buhalterių poreikis bendrovėse šiek tiek mažėja. Darbdaviai pradeda skaičiuoti savo sąnaudas ir sprendžia, ar mokėti 3000 – 4000 Lt atlyginimą geram buhalteriui, ar pasinaudoti buhalterinės apskaitos bendrovės paslaugomis ir mokėti 1000 – 2000 Lt .

Darbą keičia retai

Specialistai tvirtina, kad buhalteriai yra kruopštūs ir kantrūs žmonės, nelinkę dažnai keisti darbo, todėl vienoje bendrovėje išdirba labai ilgai.

Darbus dažniau keičia didesnėse įmonėse buhalterių pagalbininkai apskaitininkai, kai nemato toje įmonėje perspektyvų padaryti karjerą ir eiti buhalterio pareigas.

„Buhalteriams įmonėse dažnai užkraunami visi įmanomi ir neįmanomi darbai. Jei darbuotojas pradeda jaustis, kad dirba ir ne savo darbą, tolsta nuo pagrindinės veiklos, o darbdavys tos savijautos laiku nepastebi, tai vieną rytą gali nustebti, kad jo buhalteris jau nusprendė dirbti kitai bendrovei“, – sako A. Mileška.

Šiuo metu cvonline.lt duomenimis, buhalterio ieško daugiau nei 100 darbdavių, o norinčių dirbti šį darbą yra pasiskelbę per 7000 specialistų.

Buhalterių vidutinis atlyginimas „į rankas“ Lt:

VilniusKaunasKlaipėdaMažesni miestai
Pradedantis850 - 1500750 - 900800 - 950700
Patyręs specialistas1500 - 30001100 - 20001200 - 25001000 - 1500
Vadovas (vyr. buhalteris)4000 - 100003000 - 80003500 - 60002500 - 3500

Šaltinis: „Manager.LT“ ir „CV Online“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją