Bendrovės direktorius Mindaugas Gikas DELFI skaičiuoja, kad pernai per mėnesį į supirktuves atkeliaudavo po 50-70 t ne depozitinių stiklinių butelių ir stiklainių, šiemet šį skaičių ketinama padidinti iki 100-110 t per mėnesį.
Į penkias Vilniuje esančias bendrovės supirktuves per dieną vidutiniškai atnešama ir 5-7 tūkst. plastikinių butelių.
„Būna ir iki 10 tūkst. butelių per dieną, aš skaičiuoju, kad kiekvienas mūsų taškas kasdien surenka po 1,2-1,5 tūkst. plastikinių butelių", – sakė M. Gikas.
Į supirktuves kasdien atkeliauja ir 5-6 tūkst. panaudotų skardinių.
Pašnekovas pastebi, kad didžiausia dalis – maždaug 30 proc. – klientų yra pensininkai, kurie darosi vis aktyvesni. Iki penktadalio visų priduodančiųjų tarą sudaro benamiai.
„Dabar pablogėjus ekonominei situacijai į supirktuves ateina vis daugiau pensininkų, kurie išsivalo savo sandėliukus ir atneša stiklainius nuo konservų, nes žmogui tai yra papildomos lėšos. Jie tarsi paima benamių nišą, nes labai aktyviai prižiūri savo gyvenamąja vietą", – sakė „Ekstaros" vadovas.
Bendrovė superka švarius stiklinius, plastikinius butelius, skardines nuo įvairiausių gėrimų. Stiklainiai ir stikliniai buteliai superkami po 14 ct/kg, skardinės – 2 ct už vienetą, plastikiniai buteliai – 3 ct už vienetą.
DELFI primena, kad Lietuvoje iki šiol nėra patvirtinta užstato už plastikinius butelius ir skardines sistema. Iki liepos turėjusi pateikti įstatymų projektus speciali darbo grupė išsiskirstė nieko nenusprendusi.
Prieš porą metų įsigaliojo stiklinių butelių keitimo sistema, pagal kurią tam tikrus gėrimus, dažniausiai alų, buteliuose parduodančios parduotuvės privalo juos supirkti po 25 ct.
Šiuo metu buteliuose perkant alų, alaus kokteilius, girą ar vandenį, pirkėjas moka taros užstato mokestį, kurį gali atgauti pristatęs tuščią butelį.