Gyvenimu Tailando Koh Phangano saloje Rūta ir Vilius bei jų sūnūs – šešerių Nojus ir ketverių Sidas – mėgaujasi jau pusantro mėnesio: keliauja po salą motoroleriais, maudosi šiltoje jūroje, renka moliuskus, apsiperka vietos turgeliuose, gamina maistą, skaito knygas.

„Sakote, toks gyvenimas įmanomas tik turtuoliams? Bet mes tikrai tokie nesame“, – patikino sutuoktiniai.

Rūta – dailininkė, o Vilius Lietuvoje dirbo vienoje statybų bendrovėje. Pastaruoju metu šeimos pajamos buvo gerokai sumažėjusios, mat abu sutuoktiniai dėl sunkėjančios ekonominės padėties iš klientų sulaukdavo vis mažiau užsakymų.

Taip R. ir V. Gvozdiovai nusprendė išnuomoti savo nekilnojamąjį turtą, o už gautus pinigus vykti į Tailandą.

„Čia nėra jokios krizės, viskas pigiau nei Lietuvoje, be to, visada šilta, tad ir mažiau daiktų reikia. Čia aš daug piešiu, grįžusi planuoju atidaryti parodą „Šimtai atvirukų iš Tailando“, nutapyti paveikslų iš čia sukauptų eskizų ir idėjų. Tikiuosi juos ne tik parodose parodyti, bet ir parduoti. Tad gal gyvenimas Tailande atsipirks? – juokėsi Rūta ir čia pat pridūrė: – Tačiau labiausiai, žinoma, „atsipirks“ buvimas su šeima, vaikais, nes mes čia kartu ištisą parą.“

Sutuoktiniai skaičiuoja, kad be namo nuomos, jų keturių asmenų šeima per dieną išleidžia dar apie 80 litų, taigi bendros jų išlaidos per mėnesį – maždaug 3,6 tūkst. Lt.

„Čia nusipirkau suknelę už 20 Lt ir šlepetes už 2 Lt. Tiesa, buvau įsigijusi brangesnes – už 8 Lt, bet naktį jas sugraužė kažkoks šuo“, – pasakoja Rūta.

Į Lietuvą šeima planuoja grįžti įsibėgėjus vasarai.

SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė „Vilniaus dienai“ sakė girdėjusi, kad pajutus finansinį nepriteklių gyvenamąją vietą keisti itin populiaru JAV.

„Lietuvos masteliu tai būtų tas pats, kas iš Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos persikraustyti, pavyzdžiui, į Akmenę. Mano manymu, toks sprendimas yra priimtinas ir laimi tie, kurie turi sutaupę bent šiek tiek pinigų“, – kalbėjo J. Varanauskienė, tačiau pridūrė, kad „prieš žengiant tokį atsakingą žingsnį, vertėtų apsvarstyti kelis esminius dalykus“.

„Kalbant apie straipsnio herojus, neabejoju, kad šiltuosiuose kraštuose jie tikrai sutaupys aprangai, tačiau man kyla kitas klausimas: o kaip kultūra, maistas? Ar jiems bus priimtina svetimos šalies gyvenimo kokybė, ar jie nesusikraus lagaminų ir negrįš į gimtinę anksčiau, nei planavo“, – svarstė analitikė.