Ketvirtadienį interviu Lietuvos radijui jis pakartojo, kad šiemet Lietuva sieks išlaikyti ne didesnį kaip 5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) biudžeto deficitą.

"Neturime galvoti, kad galime sau leisti turėti tokius deficitus, kaip, pavyzdžiui, turi Britanija, kur deficitas siekia 10-11 proc. BVP. Mes manome, kad šiais metais mums būtų labai svarbu išsaugoti ne didesnį nei 5 proc. BVP deficitą, gali būti, kad dėl to galime siekti dar vienos biudžeto peržiūros, kaip sumažinti atotrūkį tarp išlaidų ir pajamų", - kalbėjo premjeras.

Jis priminė, kad deficitui padengti Finansų ministerija planuoja išleisti euroobligacijų emisiją ir išplatinti ją tarptautinėse rinkose, tačiau "situacija yra gana sudėtinga", nors kai kurioms Vidurio Europos šalims tai pavyko.

"Mums problemų šiek tiek sukelia tai, kad mūsų kaimyninėje Latvijoje situacija yra gana sunki ir sudėtinga. Labai dažnai didžiosiose finansų sostinėse, kaip Londone ir kitur, nėra daroma didelio skirtumo tarp Latvijos, Lietuvos ir Estijos", - bėdojo Vyriausybės vadovas.

Anksčiau A. Kubilius buvo užsiminęs, kad krizė baigsis birželį, tačiau dabar yra daug atsargesnis. Anot jo, ekonomika labai priklauso nuo visuomenės lūkesčių, o optimizmo želmenų, kaip skelbia tarptautinė spauda, pasaulyje atsiranda vis daugiau, todėl ir mes turėtume jų įžvelgti arba net specialiai pabrėžti.

Pajuokavo

Tad esą skelbdamas krizės pabaigą birželio 21 d. jis sąmoningai sutirštino tą skelbimą konkrečia data, be to, pridėjo šiek tiek humoro, nes specialiai norėjo atkreipti dėmesį, kad Lietuvos kreditavimo rizika mažėja.

Pagal tendencijas esą galima spėti, kad birželio pabaigoje ar liepos pradžioje šie parametrai galėtų pasiekti praėjusios vasaros lygį.

Prieš porą dienų A. Kubilius yra užsiminęs, kad šalies išlaidos pajamas gali viršyti ir 7 proc.

"Negalime teigti, kad recesija ar smukimas jau yra sustojęs. Finansų ministerija naujų prognozių neskelbia, bet yra Lietuvos banko prognozės. Ministerija skelbė anksčiau, kad šiais metais ekonomika susitrauks apie 10 proc., tai Lietuvos bankas skelbia, kad ekonomika gali susitraukti ir 15 proc.", - Lietuvos radijui sakė jis.

Jei šios prognozės pasitvirtintų, anot A. Kubiliaus, biudžeto deficitas gali pasiekti ne 5, o net 7 proc. BVP. Tad siekiant išsaugoti deficitą 5 proc. BVP ribose gali tekti imtis ir papildomų veiksmų.

Išrinktoji Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sakiusi, kad Lietuvai 5 proc. BVP deficito riba nėra pavojinga, nes ją galima ištaisyti per dvejus metus.

Lietuva euroobligacijomis planuoja pasiskolinti apie 1 mlrd. eurų, tačiau ne visą sumą iš karto.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją