Per pirmuosius šio projekto įgyvendinimo mėnesius į viešuosius darbus nukreipta jau 5,5 tūkst. asmenų. Tai yra beveik trečdalis visų numatytų įtraukti į šį projektą. Jame dalyvaujantys darbo netekę asmenys sudaro net 55 proc. visų bedarbių, kuriems buvo taikytas užimtumo rėmimas.

Būtent šio projekto metu teritorinės darbo biržos ką tik darbą praradusius asmenis skatina eiti dirbti viešųjų darbų ir į juos nukreipia. Šis, didžiąja dalimi Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas, projektas skatina ne tik užimtumą darbo rinkoje, bet ir padeda valstybei sutaupyti, kas ekonominiu sunkmečiu yra labai didelis postūmis.

„Pagal šį projektą viešuosius darbus dirbantiems asmenims yra sustabdomas nedarbo išmokos mokėjimas, mokamas valstybės lėšomis. Atlygis už darbą jam mokamas iš europinių lėšų, o baigus dirbti viešuosius darbus, vėl tęsiamas mokėjimas iš tų pačių europinių pinigų, priklausomai nuo to, kiek buvo dirbta“, - užimtumo projekto esmę aiškino Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys.

Todėl, ministro teigimu, dalyvavimas šiame projekte ir galimybė valstybei pasinaudoti Europos Sąjungos lėšomis yra labai svarbi, juolab, kai šalyje – ekonominis sunkmetis. Kita vertus, viešųjų darbų projekte dalyvaujantys žmonės nepraranda ir darbinių įgūdžių, kadangi darbo netekusieji iškart yra įtraukiami į darbo rinką.

Kaip jau minėta, bendra užimtumo skatinimo projekto vertė – 37 mln. litų. Beveik 18,5 mln. litų sudaro ES lėšos, iš jų – 15, 7 mln. litų Europos Socialinio fondo ir 2,8 mln. litų Užimtumo fondo lėšų. Prie programos prisideda ir savivaldybės, kurios iš viso pirmajam projekto etapui skyrė virš 18 mln. litų.

Į viešuosius darbus nukreipiami asmenys dirba įvairius bendruomenei naudingus viešuosius darbus, pavyzdžiui, tvarko mokyklų, darželių aplinką, genėja medžius.

Artimiausiu metu turėtų startuoti ir antrasis šio Užimtumo skatinimo projekto etapas - įsigaliojus Užimtumo rėmimo įstatymo pataisoms, kurios šiuo metu yra svarstomos Seime. Į antrąjį projekto etapą planuojama įtraukti 20 – 22 tūkst. darbo netekusių asmenų bei dirbančių nepilną darbo savaitę ar darbo laiką. O jam įgyvendinti numatyta skirti beveik 40 mln. litų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, į šį užimtumo skatinimo projektą labiausiai įsitraukė Panevėžio, Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Utenos apskričių ir Rokiškio, Vilniaus miesto ir rajono, Kėdainių ir Ignalinos miestų gyventojai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją