Anot alaus žinovo, portalo www.alutis.lt redaktoriaus ir komisijos nario Vidmanto Laurinavičiaus, pats terminas "premium" neapibūdina konkrečios alus kategorijos, tai greičiau yra kiekvienos atskirai paimtos alaus daryklos "geriausias iš geriausių". Paprastai tokį alų lengva atpažinti - jis visų pirma yra brangesnis, nei tradicinės rūšys, jo etiketė ir kitas apipavidalinimas paprastai yra prabangesnis.
"Premium" alui būdinga švari šviesiai geltona spalva ir visiškas skaidrumas be drumzlių. Jo puta turi būti maždaug 4 cm ir išsilaikyti apie 4 minutes, svarbu kad būtų likę putos ranteliai ant taurės sienelių. Vien tik iš alaus aromato galima nustatyti alaus kokybę bemaž 80 procentų tikimybe. Alaus aromatas labiausiai pajaučiamas įkvėpus jį per nosį ir iškvėpus pro burną. "Premium" alui būdingas ypač subalansuotas skonis, kai nei vienas iš alaus ingredientų neužgožia kito. Liekamasis skonis turi būti praktiškai toks pats, kaip ir skonis, nugėrus alų burnoje turi likti tas pats skonis ir aromatas, kaip ir geriant.
Šios kategorijos alus turi turėti vientisą kūną - negali išsišokti nei apyniai, nei salyklas, nei vanduo, nei angliarūgštė, sakoma pranešime spaudai.
Iš Lietuvoje gaminamų "premium" klasės alaus rūšių dažniausiai yra sutinkami apatinio rūgimo alus, kaip "lager", "export" ar "pilsner". Lietuvoje visas "premium" alus yra šviesus, kaip lėmė mūsų rinkos tradicijos ir vartotojų pasirinkimas.
Žurnalo "Geras skonis" temos - maistas, gėrimai, vartojimo kultūra. "Geras skonis" jau šešerius metus organizuoja įvairias lyginamąsias degustacijas (vyno, putojančio vyno, aliejaus, sūrio, kitų produktų), įvairių sričių specialistus suburia į Profi festivalius (padavėjų maratoną, grotelinių patiekalų čempionatą, išvažiuojamąjį furšetą ir kt.).