Valdžios argumentai neįtikino

Į “Kito pasirinkimo” inicijuotą diskusiją atvyko “Senukų” įmonių asociacijos prezidentas Augustinas Rakauskas, keletas Seimo narių ir Savivaldybės atstovai. “Manau, kad ši diskusija pavėluota. Buvo keičiamas Bendrasis miesto planas, tvirtinamas detalusis. Dabar jau analizuojamas potencialaus investuotojo pasiūlymas”, - sakė Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius.

“Dėl sporto rūmų Nemuno saloje priimti net septyni sprendimai. Demokratinėje visuomenėje miestiečių interesams atstovauja jų išrinkti savivaldybių tarybų nariai. Visi sprendimai taip pat buvo svarstomi viešai”, - į diskusiją susirinkusius projekto oponentus bandė įtikinti Kauno mero pirmasis pavaduotojas Antanas Balutis.

Tačiau miesto vadovų ir valdininkų kalbos susirinkusiųjų neįtikino. Surengtas susitikimas dažniau priminė mitingą, o ne argumentuotą diskusiją. Vienam susitikimo dalyviui prabilus, kad jis palaiko Nemuno salos projektą, salėje pasigirdo triukšmas ir replikos, kad “čia ne ta vieta reikšti tokią poziciją”. Kodėl tada susitikimas pavadintas diskusija?

“Kito pasirinkimo” vienas atstovų, išgirdęs teiginį, kad sporto rūmai reikalingi Kauno “Žalgiriui, tikino, kad nieko neatsitiktų, jeigu kurį laiką legendinė miesto komanda pažaistų Vilniuje esančioje “Siemens” arenoje.

Architektai nesutaria

Sporto rūmų projekto autorius Eugenijus Miliūnas teigė, kad nuo 1998-ųjų buvo svarstoma net 16 vietų, kur galima statyti areną. “Pribrendo reikalas ne tuščiai kalbėti, o kažką daryti. Europos miestuose tokios arenos statomos ir užmiesčiuose, ir centruose. Manau, kad dabar tiesiog suveikė lietuviškas būdas - visais nepasitikėti”, - sakė architektas.

“Šiam projektui visada trūko tikslių duomenų. Sporto rūmų Nemuno saloje reikėjo “Akropoliui”, kad būtų galima prastumti garažo virš Karaliaus Mindaugo prospekto idėją. Dabar susidarė dviprasmiška situacija - prarasta daug laiko, o pasirinkta gana komplikuota vieta. Laukia sudėtingos statybos. Diskusijoms buvo ilgas laiko tarpas, tačiau taip ir nesugebėjome pasirinkti geriausios vietos. Bijau, kad, pastačius sporto rūmus, vėliau 10-15 metų gydysime miestą rekonstruodami sankryžas ir kitus objektus”, - sakė architektas Audrys Karalius.

Verslininką stebina atsainus valdininkų požiūris

Susitikime dalyvavęs verslininkas A.Rakauskas stebėjosi, kad, pasiūlęs idėją sporto rūmus statyti šalia “Megos”, iš miesto valdžios sulaukė ne palaikymo, o tik kritikos.

“Mūsų žmonės jau niekuo netiki. Ir į šią diskusiją susirinko dauguma pagyvenusių, garbaus amžiaus žmonių. Tik jie dar rūpinasi savo miestu. Pasiūlymas dėl sporto arenos šalia Vytėnų statybos buvo nuoširdus bandymas padėti miestui. Mes neginame kažkokių savų interesų, o labiausiai norime išjudinti kauniečius. Jie, o ne valdininkai, turi spręsti, kokiame mieste gyvensime”, - teigė A.Rakauskas.

Pirmadienio vakarą vykusi diskusija surengta šaltoje salėje, nes Savivaldybės atstovai “Kitam pasirinkimui” neleido pasinaudoti didžiąja sale. A.Rakausko nuomone, tai geriausiai iliustruoja Kauno “valdovų” požiūrį į visuomenines iniciatyvas.

Diskusijoje dalyvavę architektai pripažino, kad sporto rūmų projektas jau senokai tapo ne architektūriniu, o politiniu.

Nepaisant “Kito pasirinkimo” iniciatyva priimtos rezoliucijos, net sporto rūmų Nemuno saloje oponentai pripažino, kad ši diskusija pavėluota.

Dabar kur kas svarbiau rūpintis minėto projekto kokybe. Kai kurie architektai prasitarė, kad iki šiol kauniečiams buvo pateikiami tik elementarūs paveikslėliai, o detalaus projekto dauguma net nematė.