„Invalda“ Latvijoje į nekilnojamojo turto plėtros projektus investuoja per numatomą prisijungti valdomą įmonę „Pozityvios investicijos“. „Invaldai“ priklauso 75 proc. „Pozityvių investicijų“ akcijų, o investicijų bendrovės prezidentui Dariui Šulniui – 25 proc. akcijų.

„Invaldos“ antrinės nekilnojamojo turto įmonės „Invalda Real Estate“ („InReal“) direktoriaus Tomo Bučo teigimu, Latvijos nekilnojamo turto rinka šiuo metu yra patrauklesnė, nei Lietuvos.

„Latvijoje nekilnojamo turto rinkos potencialas yra didesnis – rinka yra mažiau užpildyta, - „Jūsų tarpininkui“ sakė T. Bučas. - Lietuvoje daugeliui investicijų atsiranda natūralios kliūtys ir problemos naujiems objektams vystyti. Valdžios nihilistinis požiūris veja investuotojus ne tik iš Vilniaus, bet ir visos Lietuvos“.

T. Bučo teigimu, nors ir dabar Lietuvoje ieškoma įsigyti naujų objektų, tačiau nemažai investicijų nukreipiama į kaimyninę šalį.

Šiuo metu „Invaldos“ grupei Lavijoje priklauso 6 bendrovės, dirbančios nekilnojamojo turto srityje: „InReal“, AMMO, „Gravity“, „Industrial and logistics centre „Lapegles“, „Celtniecibas Pasaule“ ir „Dommo“. Pusė kai kurių įmonių akcijų priklauso „MG valda“.

„Celtniecibas Pasaule“ Rygos centrinėje dalyje turi įsigijusi virš 6 hektarų ploto sklypą, kuriame maždaug po 1-1,5 metų planuoja pradėti multifunkcinio centro statybą. Šiame centre numatoma pastatyti biurus, komercinės ir gyvenamosios paskirties objektus, galbūt jame bus statomas ir viešbutis.

„Kalbėti apie investicijas dar anksti, bet jos siektų ne mažiau kaip apie 0,5 mlrd. litų. Netrukus turėtume pradėti daryti teritorijos detalųjį planą“, - sakė T. Bučas.

50 proc. akcijų per „Pozityvias investicijas“ valdoma bendrovė „Industrial and logistics centre „Lapegles“ šalia Rygos aplinkkelio, apie 15-20 kilometrų nuo sostinės cento, daugiau kaip 50 hektarų įsigytame žemės sklype planuoja statyti komercinį sandėliavimo kompleksą.

„InReal“ vadovo teigimu, šis kompleksas, kurio detalųjį planą tikimasi turėti netrukus, nebus plėtojamas iškart visas.

„Jau pradedame formuoti sandėlius, kurie bus nuomojami. Kitai daliai klientų bus parduodama žemė su visa infrastruktūra, jau paruošta statyboms. Dar daliai klientų statysime pagal jų užsakymus ir jiems nuomosime“, sakė T. Bučas.

Šalia sandėliavimo centro bus statomas ir didelis komercinis centras.

AMMO, kurios po pusę akcijų valdo „Pozityvios investicijos“ ir „MG valda“, įgyvendina gyvenamosios statybos projektą centrinėje Rygos dalyje. Čia iki 2007 metų vidurio turi būti pastatyta apie 9 tūkst. kvadratinių metrų ploto gyvenamieji eksliuzyviniai butai – iš viso apie 130 butų ir kitų komercinių patalpų. Į šią statybą investicijos sieks apie 30 mln. litų.

„Gravity“ kol kas vykdo tik smulkius projektus, o „Dommo“ užsiima įmonių įgyvendinamų projektų valdymu.

Tarp didžiausių „Invaldos“ nekilnojamo turto investicijų Lietuvoje paminėtinos investicijos į „Nidos“ projektą, gyvenamųjų patalpų statyba Bukčiuose ir Kauno Vytauto gatvėje.

Tiesa, Vilniuje įgyvendinamas „Nidos“ projektas kol kas užstrigęs – vis dar neturima statybos leidimo. Planuojamos šio projekto investicijos – apie 40 mln. litų, numatoma pastatyti apie 150 butų ir kitų patalpų.

Sostinės Bukčiuose į maždaug 400 butų statybą numatoma investuoti apie 70 mln. litų. Šiuo metu vyksta teritorijos planavimo darbai, o statybas numatoma pradėti šių metų pavasarį.

Pasak T. Bučo, 2006-ųjų vasaros pabaigoje ar rudenio pradžioje Kauno Vytauto gatvėje turėtų būti užbaigta maždaug 90 butų statyba. Investicijos į šį gyvenamųjų patalpų statybos projektą sudarys apie 12 mln. litų.

Šį pavasarį numatoma pradėti statybas ir Klaipėdoje, buvusioje verpalų gamyklos „Trinyčiai“ teritorijoje. Kartu su finansine investuotoja – neįvardijama švedų kompanija – į gyvenamąsias patalpas bus investuojama apie 150 mln. litų.

Kaip jau skelbta, praėjusių metų pabaigoje „Invaldos“ valdomas „Invaldos nekilnojamo turto fondas“ už 70,2 mln. litų įsigijo aštuonis „Lietuvos telekomo“ įmonių grupės Vilniuje esančius pastatus. „Invalda“ skelbė toliau plėtosianti nekilnojamojo turto nuomos verslą.

“Invaldos" įmonių grupei šiuo metu priklauso virš 50 bendrovių: didžiausia Lietuvos farmacijos bendrovė „Sanitas", finansų maklerio įmonė „Finasta", baldų gamybos įmonė „Vilniaus baldai", IBC verslo centras, viešbutis „Holiday Inn", nekilnojamojo turto bendrovė „Invalda Real Estate" ir kitos sėkmingai įvairiuose sektoriuose dirbančios įmonės. "Invalda" pernai per devynis mėnesius uždirbo 13,912 mln. litų neaudituoto konsoliduoto grynojo pelno. Per visus 2005 metus "Invaldos" įmonių grupė planavo uždirbti panašų pelną į 2004 metų, kai buvo gauta 19,6 mln. litų grynojo pelno. Grupės pajamos 2004 metais siekė 205,129 mln. litų - 31,8 proc. daugiau nei 2003 metais, kai konsoliduotos pajamos buvo 155,6 mln. litų.

Šaltinis
Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją