Pasak jo, gerai organizuota logistika, preliminariais skaičiavimais, produkciją atpigintų 7-8 procentais.
"Vien „Ikea“ šiemet iš Lietuvos baldininkų planuoja nupirkti baldų už 1,2 mlrd. litų. Tai reiškia, kad čia galėtume sutaupyti šimtamilijonines sumas", - aiškino asociacijos direktorius.
Planuojama, kad logistikos centre bus sandėliuojami ne vien baldai, bet ir kitos interjero prekės - tekstilės gaminiai, šviestuvai, interjero detalės. Todėl baldininkai prie projekto prisijungti greičiausiai kviestų ir Lietuvos tekstilininkus, taip pat žaliavos tiekėjus, transporto kompanijas bei savivaldybę, kurios teritorijoje būtų statomas centras.
BBG bendrasavininkis Rimas Varanauskas pabrėžė, kad galutinis sprendimas dar nepriimtas. Apsispręsti tikimasi per šiuos metus, remiantis projekto galimybių studijos rezultatais.
„Tai didelės investicijos, galinčios siekti iki 40 mln. litų. Mes manome, kad logistikos centras gerokai atpigintų mūsų produkciją, tačiau tai turi būtų įrodyta“, - aiškino R. Varanauskas.
Išsamiai projekto galimybių studijai ir detaliam verslo planui parengti „Lietuvos mediena“ planuoja gauti iki 1 mln. litų ES paramos, jos tikimasi ir paties logistikos centro statybai.
„Vilniaus baldų" generalinis direktorius ir asociacijos "Lietuvos mediena" prezidentas Viktoras Majauskas yra sakęs, kad ES parama projektui galėtų siekti iki 60 proc. jo vertės. Lietuvos baldininkų planui statyti logistikos centrą pritaria ir pagrindinė lietuviškų baldų pirkėja - Švedijos kapitalo prekybos sistema „Ikea“, pati Europoje turinti per 20 logistikos sandėlių. Šis koncernas pasirengęs, jeigu reikės, padėti finansuoti šį projektą.
Kol kas baldininkai nėra apsisprendę ir dėl galimos logistikos centro vietos. Kaip patraukliausius jie nurodo Kauno ir Klaipėdos regionus – pirmąjį dėl patogaus susisiekimo keliais ir geležinkeliu, antrąjį – dėl galimybės pasinaudoti jūros transportu.