BVP patikslinimą lėmė nauji duomenys apie statybos darbų apimties pokyčius. Perskaičiavus pridėtinę vertę, nustatyta, kad ši veikla pirmąjį ketvirtį augo sparčiausiai – 20,6 procento. Daugiau negu vidutiniškai, pridėtinė vertė augo pramoninės veiklos rūšių įmonėse (12,0 proc.) ir kitų verslo paslaugų grupėje (9,3 proc.). Kiek lėčiau augo prekybos, viešbučių ir restoranų, transporto ir ryšių (7,2 proc.) ir ne rinkos paslaugų (5,2 proc.) grupių pridėtinė vertė. Žemės ūkio ir žuvininkystės pridėtinė vertė išaugo mažiausiai – 0,3 procento.
Toliau sparčiai augo vidaus galutinis vartojimas (14,1 proc.). Skatinamos augančių gyventojų pajamų, namų ūkių vartojimo išlaidos padidėjo 15,9 procentų. Valdžios sektoriaus vartojimo išlaidos augo nuosaikiau – 7,2 procento.
Sparčiausiai augo išlaidos pagrindiniam kapitalui formuoti (24,5 proc.). Tai lėmė statybų plėtra ir mašinų bei įrengimų įsigijimo augimas. Nors prekių ir paslaugų eksportas augo gana sparčiai (20,1 proc.), tačiau dėl dar spartesnio prekių bei paslaugų importo augimo (21,8 proc.) grynojo eksporto įtaka BVP buvo neigiama.
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją