35 metrų aukščio ir 12 aukštų pastate jau nuo kitos savaitės įsikurs daugiau kaip 350 prokurorų. Jiems bus sudarytos geresnės darbo sąlygos – nuo šiol visi prokurorai sėdės po vieną kabinete. Be to, įtariamųjų apklausos bus rengiamos specialiuose apklausos kabinetuose, netrukus bus įrengtas ir įtariamųjų atpažinimo kambarys.

Vilniaus apygardos prokuratūrai yra skirti 1-3, o Generalinei prokuratūrai – 4-8 aukštai. Paskutiniajame aukšte bus rengiami pareigūnų mokymai ir konferencijos. Trijuose požeminiuose aukštuose yra įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės bei dokumentų archyvas.

Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas neslėpė, kad granito plokštėmis dengtas kubo formos pastatas jam iš pradžių nelabai patiko, dėl to net buvo ginčijamasi su architektu Kęstučiu Lupeikiu.

„Kuo toliau, tuo labiau man šis pastatas patinka, - per oficialų prokuratūros pastato pristatymą žurnalistams sakė A. Valantinas. – Abejingų šiam namui nėra – arba jį labai peikia, arba giria, bet nėra taip, kad žmonės būtų abejingi. Tai bandau sulyginti su mūsų darbu – mums abejingų irgi nėra, arba peikia, arba giria, bet tai tyliai daro“.

Generalinis prokuroras džiaugėsi, kad moderniame pastate bus išvengiama nesklandumų – senajame sostinės centre esančiame pastate kartais dingdavo elektra, lėtai veikė interneto ryšys. „Galų gale nebebijosim, kad kažkas gali atsitikti su mūsų archyvais ar duomenų bazėmis – šiame pastate įrengta moderni dokumentų negadinanti gesinimo sistema“, - sakė A. Valantinas.

Kubo formos pastatą sukūręs architektas K. Lupeikis pabrėžė, kad Rinktinės gatvėje pastatytas objektas savo išvaizda turi kalbėti apie jame dirbančius pareigūnus. „Tai – ne santuokų rūmai“, - architektas neslėpė siekęs, kad prokuratūros pastatas įprasmintų griežtumą ir teisingumą.

Architektas pripažino, kad prokurorų buvo kritikuojamas dėl 53 laipsnių kampu pasvirusių langų, tačiau pabrėžė, kad jie pastato formai suteikia dinamikos. Pasak jo, jeigu prokurorai nedirbs, o norės visą dieną žiūrėti pro langus, jiems iš tikrųjų reikės pakreipti savo galvas.

Statybų darbus atliko jau ne vienos valstybės institucijos pastatą stačiusi Telšių bendrovė „Vėtrūna“, prokuratūrą pastačiusi per 22 mėnesius. Vakarais pastatas bus apšviestas itin taupiomis elektros lemputėmis – per parą tai kainuos apie 3-4 litus.

Generalinės prokuratūros pastatą, esantį A. Smetonos gatvėje, Valstybės turto bankas ketina parduoti. Šiuo metu jo rinkos vertė yra apie 13 mln. litų, tačiau A. Valantinas viliasi, kad į valstybės biudžetą paklius kur kas daugiau pinigų.

„Geriausią kainą nurodo rinka – galima norėti labai daug ir nieko negauti, - sakė jis. - Tikiuosi, kad senasis pastatas bus parduotas už didžiausią įmanomą kainą ir valstybė patirs didžiausią naudą“.

Kadangi Vilniaus apygardos prokuratūra išsikėlė į naująjį pastatą, jame artimiausiu metu ketinama atlikti remontą. Tuomet šiame pastate ir šalia esančiame Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje turėtų įsikurti pastarosios ir Vilniaus rajono apylinkės prokuratūros prokurorai. H. Manto gatvėje įsikūrę rajono prokurorai naudojosi labai ankštomis policijos komisariato patalpomis, todėl jas atlaisvinus pagerės ir policijos pareigūnų darbo sąlygos.

Į oficialų Generalinės ir Vilniaus apygardos prokuratūros pastato atidarymą buvo pakviesti Seimo nariai, teisėsaugos institucijų vadovai. Tarp svečių buvo Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Žimantas Pacevičius, Valstybės saugumo departamento direktorius Povilas Malakauskas, Vilniaus meras Juozas Imbrasas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai Vytautas Greičius ir Jonas Prapiestis, Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Vytas Milius ir kt.

Prokurorų su įkurtuvėmis neatvyko pasveikinti į Ukrainą išvykęs šalies prezidentas Valdas Adamkus, tarp svečių nebuvo ir naujojo Seimo pirmininko Arūno Valinsko, kuris buvo sakęs, kad generalinį prokurorą privers dirbti.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją