- Kur dabar intensyviausiai vyksta miesto plėtra, kokių objektų daugiausia statoma?
- Dabar daugiausia statoma individualių gyvenamųjų namų tarp Stetiškių, J.Tilvyčio ir Molainių gatvių. Miesto kultūros ir poilsio parke statomas sporto pramogų centras, pradėta universalios sporto arenos statyba. Ten pat numatoma ledo rūmų bei santarvės rūmų statyba.
Intensyvios gyvenamųjų namų statybos vyksta „Klevo“, „Ąžuolo“ bei „Šermuto“ sodų bendrijose - ten labai savita infrastruktūra. Norint, kad šios teritorijos būtų patvirtintos kaip gyvenamųjų namų zonos, sodininkai turės panaikinti sodininkų bendrijų statusus.
Aišku, ten galima bus nutiesti tik siauras gatveles su prasilenkimo aikštelėmis. Ir inžinerinius tinklus teks kloti po gatvėmis.
- Paminėjote Stetiškius, Molainių gatvę. Ar kada nors bus iškeltas Panevėžio aeroklubas ir ar beliks žemės žadėtajam Molainių parkui?
- Anksčiau ar vėliau Stetiškių aeroklubas bus iškeltas. Jis dabartinėje vietoje nebenumatomas nei miesto, nei Panevėžio apskrities bendruosiuose planuose.
Savininkai ten norėtų atsiimti visą žemę, tačiau viliuosi, kad liks keli hektarai ir žaliesiems plotams įrengti. Molainių parko įgyvendinimo projektas šiek tiek sustojo, bet niekas nesikeis.
- Į vakarus Panevėžį gerokai pratempė „Babilonas“. Kokie ten objektai dabar statomi? Gyventojai teiraujasi, kada bus pradėta gyvenamųjų namų kvartalo statyba? Kiek Berčiūnų link tęsis plėtra, ar bus kas nors statoma dešinėje kelio Panevėžys - Šiauliai pusėje?
- Aplinkkelio link plėtra vyksta intensyviausiai. Vienoje upės pusėje plečiasi „Babilonas“, kitoje kursis Logistikos ir pramonės parkas, muitinė. Taigi miestas visiškai priartės prie Berčiūnų.
Statybų dešinėje kelio į Šiaulius pusėje kol kas neplanuojama, bet rengiamame miesto bendrajame plane prie kelio bus numatyta komercinės paskirties objektų juosta.
Dabar „Babilono“ teritorijoje baigiami statyti du objektai - automobilių servisas ir statybos medžiagų, įrankių, įrangos prekybos centras. Šalia „Babilono 2“ numatoma statyti 35 ar 40 aukštų gyvenamųjų patalpų bei biurų pastatą, tačiau kol kas leidimas projektavimo darbams neišduotas, kaip ir gyvenamiesiems namams.
- Kas dar bus statoma Ramygalos gatvės pabaigoje?
- Ramygalos gatvės pabaigoje jau suprojektuotas dar vienas norvegų finansuosimas fabrikas. Jame bus surenkami elektriniai, buitiniai ir automobilių radiatoriai. Šioje vietoje pramoninių objektų plėtra numatyta iki miesto ribos.
- Kaip keisis miesto gatvės, kas bus daroma su prie daugiabučių namų esančiomis automobilių aikštelėmis?
- Pirmiausia numatoma Jurginų gatvę pratęsti iki Smėlynės bei Pramonės gatvių ir sumažinti transporto srautą per miesto centrą. Taip pat numatytas aplinkkelis, sujungsiantis „Via Baltica“ magistralę ir kelią Panevėžys - Kupiškis.
Dėl rytinio Panevėžio aplinkkelio kol kas neapsispręsta, jis bendruosiuose planuose nenumatytas. Pagrindinės gatvės liks, bus nutiestos papildomos eismo juostos, platinamos sankryžos.
Žiedinės sankryžos turėtų atsirasti Nemuno bei Parko ir Basanavičiaus bei Beržų gatvių sankirtose. Dėl aikštelių prie daugiabučių namų ir įvažų platinimo turėtų apsispręsti pačios savininkų bendrijos. Tai bus lengviau padaryti parengus ir patvirtinus bendrijų teritorijų planus.
Įvažos ir aikštelės galės būtų platinamos žaliųjų plotų bei nebenaudojamų žaidimų aikštelių sąskaita.
- Miesto įvaizdžio negerina griūvantis buvęs konservų fabrikas Kranto gatvėje, išdaužytais langais žiojintis buvęs mėsos kombinatas S.Kerbedžio gatvėje, bendrovės „Linas“ pastato griaučiai Senamiesčio gatvėje. Pagal Vyriausybės programą numatyta tvarkyti tik rajonų teritorijose esančius bešeimininkius ir apleistus pastatus. Ar nederėtų apleistų objektų mieste savininkams taikyti sankcijų ir juos „skatinti“ didesniais nekilnojamojo turto mokesčiais?
- Gaila, Savivaldybė neturi galių netvarkingų ir apleistų objektų savininkus kaip nors priversti susitvarkyti. Aišku, jei nesitvarko patys, galima būtų juos paspausti nekilnojamojo turto mokesčiais, tačiau tai gali padaryti tik Mokesčių inspekcija.
Konservų fabrike buvo sujudimas, tačiau kažkodėl ten vėl viskas sustojo. Verslininkams patrauklesni tušti sklypai, bet ateis laikas, kai laisvos žemės nebeliks ir savininkai tokius pastatus, kaip mėsos kombinatas, turės nugriauti arba parduoti.
- Sklando įvairių kalbų apie „Kalnapilio“ plėtrą, teiraujamasi, kas atsiras bankrutavusios „Semos“, „Naujosios Ringuvos“ - muilo fabriko - vietoje.
- Taip, „Kalnapilis“ numato plėstis. Numatoma buvusio miesto dramos teatro pastato Respublikos gatvėje, kur dabar įsikūręs orkestras „Panevėžio garsas“, Šaulių sąjunga, kitos įstaigos, privatizacija, ir „Kalnapilis“ numatęs dalyvauti konkurse.
Girdėjau kalbas ir apie muilo fabriko iškeldinimą, kad ten ketinama statyti individualių gyvenamųjų namų kvartalą, tačiau apie konkrečius norus niekas Savivaldybės neinformavo. Daug kas priklausys nuo to, kas tą teritoriją įsigis. Pagal bendrąjį planą ten lieka pramoninė teritorija, tačiau veikiausiai jos paskirtis bus keičiama.
Rengiama galimybių studija, kas galėtų atsirasti buvusios „Semos“ bendrovės vietoje. Atlikus urbanistinę analizę bus sprendžiama, ką ten galima ir ką naudingiausia statyti. Ten turėtų būti iki 4 aukštų gyvenamųjų, komercinių pastatų bei pramogų zona, nes šalia teka Nevėžis.
Įgyvendinus upės valymo projektą, ši teritorija bus dar patrauklesnė ir lankomesnė.
- Panevėžyje daugiausiai statoma individualių gyvenamųjų namų, prekybos ir pramogų centrų, pramonės įmonių. Ar nenumatoma vystyti daugiabučių namų statybos?
- Miesto bendrajame plane daugiabučius statyti numatyta Klaipėdos gatvėje, už prekybos centro „Maxima“, Kniaudiškių gatvės link ir Ramygalos gatvės pabaigoje. Daugiabučių namų aukštis nebūtų ribojamas ir norintieji galėtų statyti net dangoraižius.
Panevėžys įsikūręs lygioje vietoje, tad miesto prieigose pastatyti aukšti namai taptų savotišku akcentu.
- Ar dėmesio sulauks žalieji plotai, parkai - Panevėžys visada didžiavosi esąs žaliausias šalies miestas, - ar viskas bus aukojama verslui?
- Viskas - želdiniai, pastatai, transportas - turi būti plėtojama lygiagrečiai. Žmogui visada labiau norisi gyventi gamtoje, todėl želdiniams bus skiriama deramai dėmesio, nors verslininkams labai norisi tuos medžius nukirsti.
Mano vizija - sutvarkyti filtracijos laukus ir juos panaudoti kaip parką. Be to, bus tvarkomas ir inventorizuojamas Skaistakalnio parkas, tvarkomas Berčiūnų pušynas ir Miesto kultūros ir poilsio parkas.
- Artėja Europos vyrų krepšinio čempionatas, statoma universali sporto arena. Ar nebus juntamas viešbučių stygius?
- Pradėta „Panevėžio“ viešbučio rekonstrukcija, prie J.Biliūno gatvės ir Nevėžio užtvankos planuojamas kempingas. Patalpos apgyvendinti turėtų atsirasti prie „Babilono“ projektuojamame daugiaaukštyje. Sportininkams gyventi patalpų turėtų būti ir naujojoje Ledo arenoje.