„Mano nuomone, kainos turėtų mažėti ne mažiau nei 20 proc. Po pusmečio, metų tikrai turi būti ne brangiau, o pigiau“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė K. Glaveckas.
Pasak jo, dabar būsto „kainos per aukštos, kad pirktume“.
„Žinau, kad statytojai sako, jog kainų nemažins, bet ekonomikoje taip nebūna. Bankai nemažins suteiktų kreditų. Perspektyva visada tokia: ar pigiau parduoti, ar bankrutuoti“, – teigė jis.
Pasak K. Glavecko, išliktų stambiausieji nekilnojamojo turto verslininkai, o „daugelis smulkių akivaizdžiai turėtų bankrutuoti“.
Anot jo, „investavimas į nekilnojamąjį turtą – akivaizdžiai išsisėmęs“.
„Kainos taip paaugę, kad investavus į žemę grąžos reikėtų laukti 10 ar 15 metų“, – kalbėjo parlamentaras.
Jis aiškina, kad viena išeičių galėtų būti „pigių, šiuolaikiškų, surenkamų namų statyba, o nebe namai iš mūro, plytų ir marmuro kaip Vilniuje“.
Lems ne tik neapčiuopiami lūkesčiai
SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda pritaria kainų mažėjimo prognozėms ir akcentuoja, kad tai lems ne tik psichologiniai, bet ir fundamentalūs ekonomikos veiksniai – ūkio lėtėjimas, padėtis aplinkinėse rinkose.
Anot jo, šiemet kainos didmiesčiuose galetų mažėti iki 15 proc.
„Tai, ką kalba bendrovės, – kad jos negali parduoti už savikainą ir panašiai – tik liudija prastą ekonominį išsilavinimą. Rinkose susiklosto ir tokia padėtis, kai tenka parduoti pigiau už savikainą“, – sakė G. Nausėda.
Lrt.lt primena, jog šių metų pradžioje nekilnojamojo turto verslininkai yra pareiškę, jog mažinti būsto kainas būtų savižudybė.
„Namas nepastatomas per naktį. Projektui įgyvendinti reikia bent trejų metų. Reikia mokėti algas vadybininkams ir statybininkams, imti paskolą ir mokėti palūkanas.
O jeigu galiausiai sumažini kainą, kad išvengtum nuostolių, vadinasi, per trejus metus nieko neuždirbi“, – tuomet aiškino „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.
Pasak jo, nors gyventojai šiandien būsto neperka, jiems vis tiek jo reikia, tad statytojai kol kas nusiteikę palaukti.
„DnB Nord“ banko analitikas Vadimas Titarenka tada pastebėjo, kad laukia pirkėjų ir pardavėjų nervų karas.