„Aišku, tokie butai yra reikalingi, bet visame pasaulyje jie įvardijami kaip jaunimo namai. Tai yra būstas, kurį perka jaunimas, atvažiavęs studijuoti, arba labai aktyvūs jauni žmonėms, kuriems reikalingas tik stogas virš galvos, bet tai nėra normalus gyvenimas", - DELFI penktadienį sakė Aplinkos ministerijos sekretorė Jūratė Juozaitienė.

Pašnekovė mano, kad sprendimas turėtų būti priimtas šiemet galutinai suderinus su higienos specialistais, atlikus socialinę analizę.

Ji neatmeta galimybės, kad po diskusijų minimalus leistinas statyti būstas gali būti ir didesnis nei 26 kv.m, nors pasaulyje yra priimta būtent tokia praktika.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos, kuri šiuo metu atlieka rinkos tyrimą dėl tokių butų poreikio, prezidentas Robertas Dargis DELFI sakė, kad kaimyninėse šalyse yra tokių mažų butų, o laisvoje rinkoje pirkėjas turi turėti pasirinkimą.

„Rinkoje pasirinkimą daro žmogus, o ne valdininkai. Aš manau, kad kaip yra skirtingų maisto produktų pasirinkimas, taip turi būti ir NT produktų įvairovė. Reikia suprasti, kad toks būstas bus ne visam gyvenimui, be to, niekas žmonių nevers jų pirkti", - tvirtino R. Dargis.

Pašnekovas skaičiuoja, kad, pavyzdžiui, 25 kv.m buto kvadratinis metras galėtų kainuoti 6 000-7 000 Lt, taigi iš viso 150 tūkst.- 175 tūkst. Lt.

Jo manymu, tokie būstai galėtų būti įdomūs šeimos nesukūrusiam jaunimui arba mažas pajamas gaunantiems vyresniems žmonėms.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją