Organizacijos vadovas planuoja, jog tas pats motoras galės būti naudojamas tiek Pasaulio ralio čempionate (WRC), tiek „Formulėje-1“, tiek ir žemesnės klasės autosporto varžybose.

„Formulėje-1“ jis būtų naudojamas su turbokompresoriumi, o žemesnėse kategorijose – normaliu atmosferiniu režimu. Pasaulio ralio čempionate – su turbokompresoriumi arba be jo“, – žurnalistams pareiškė M. Mosley.

FIA vadovo teigimu, „Formulėje-1“ galėtų būti varžomasi periferinėse variklio srityse, pavyzdžiui, tobulinant Kinetinės energijos regeneracijos sistemas (KERS). Jo nuomone, energiją ateityje būtų galima atgauti ir iš išmetamųjų vamzdžių ar net aušinimo sistemos.

M. Mosley pažymėjo, kad kol kas šis projektas yra tik planavimo etape, tačiau jame jau dalyvauja automobilių gamintojai. Sėkmės, kuria abejoja ir pats idėjos iniciatorius, atveju, vieningas variklis būtų pradėtas naudoti jau 2013 m.

„Jei mums pavyks – ir aš nesu tikras, jog pavyks – rasti būdą visą autosportą sujungti į šią sistemą, tuomet tai bus naudinga, nes autosportui išleidžiamos didžiulės sumos pinigų“, - pridūrė jis.

Daugiau informacijos ieškokite www.f-1.lt.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės