Viešą konkursą, skirtą privačiam partneriui atrinkti, iš pradžių ketinta paskelbti dar praėjusį lapkritį, bet pasiruošimai užsitęsė ne vieną mėnesį.

Būsimas koncesininkas įsipareigos suprojektuoti, pastatyti ir 25-erius metus valdyti daugiafunkcinį kompleksą, iškilsiantį Šeškinėje rymančio nebaigto ręsti Nacionalinio stadiono vietoje.

Projektas apima ne tik bent 15 tūkst. vietų stadioną, atitinkantį UEFA ketvirtą kategoriją, bet ir ne mažesnį nei 300 vietų vaikų darželį, kultūros ugdymo centrą ir biblioteką, meninės gimnastikos, bokso, imtynių, fizinio pasirengimo, trijų krepšinio ir vieną rankinio sales, ne mažiau kaip tris futbolo treniruočių aikštes, lengvosios atletikos stadioną, administracines patalpas.

Komplekse numatytas ir pusantro tūkstančio kvadratinių metrų ploto nacionalinis sporto muziejus, tuo metu minčių apie koncertų salę bei sportininkų viešbutį atsisakyta.

Konkurso laimėtojai taip pat turės sutvarkyti apleistą teritoriją ir įrengti bendro naudojimo infrastruktūrą. Visa projekto vertė – 79 mln. eurų, jį finansuoti ketinama ES struktūrinės paramos fondų, valstybės bei privataus investuotojo lėšomis.

Pastarajam žadama laisvame plote leisti savo nuožiūra vystyti komercinės ar gyvenamosios paskirties objektus.

Be to, koncesininkas galės pats apsispręsti, ką daryti su stadiono laikančiosiomis konstrukcijomis, ant Šeškinės kalvos iškilusiomis 2008-aisiais ir, statyboms sustojus, paliktomis likimo valiai. 35 mln. eurų valstybės biudžetui atsiėjusius „griaučius“ veikiausiai teks tiesiog nugriauti.

Ketvirtadienį vykęs projekto pristatymas sudomino tokias Lietuvos įmones kaip „Hanner RE“, „MG Valda“, „Akropolis Group“, „Panevėžio keliai“, „Kaminta“, „Eika“, „Ademo grupė“, „Universali arena“, taip pat užsienio kapitalo bendroves AECOM (JAV), „Meridiam“ (Prancūzija), „Graboplan“ (Vengrija), „Strabag“ (Austrija), investicinių fondų, bankų atstovus, įvairių sričių konsultantus.

Daugiafunkcinio sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektą įgyvendina Vilniaus savivaldybė ir Kūno kultūros ir sporto departamentas.

Primename, kad Nacionalinis stadionas pagal architekto Algimanto Nasvyčio projektą imtas statyti 1987 metais. Planuota, kad tai bus pagrindinis šalies stadionas, turėsiantis apie 30 tūkst. sėdimų vietų.

1993-ais arenos statybos buvo užkonservuotos. Iki to laiko spėta pastatyti stadiono požeminę dalį, išlieti tribūnų pamatus.

2007 metų spalį – praėjus metams po to, kai Vyriausybė pripažino stadioną Šeškinėje nacionalines svarbos sporto objektu – po neskelbiamų derybų su bendrove „Veikmė“ ir statinio statybos valdytoju „Vilniaus kapitaline statyba“ pasirašyta statybos sutartis ir pradėti darbai.

Vis dėlto 2009 metų lapkritį Aukščiausiasis Teismas šią sutartį pripažino niekine ir neteisėta. Sutrikusio valstybinio finansavimo pristabdytos statybos galutinai įstrigo, o milžiniška statybų aikštelė ant Šeškinės kalvos ištuštėjo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (74)