Violeta ne vienerius metus raugia obuolius. Anot jos, tokie obuoliai ne tik skanu, bet ir naudinga, ypač žiemą. Dabar puikus metas tą daryti. Moteris pasidalijo receptu ir keliomis gudrybėmis, kurios padės džiaugtis puikiu raugintų obuolių skoniu.
Rauginimas
49 straipsnių
Gardžiausios gėrybės jūsų šeimai! Konservuotos, marinuotos, raugintos, sūdytos, džiovintos gėrybės ir skaniausios uogienės bei džemai.
Pastebėjote – vos atšilus keičiasi ir mūsų mityba. Norime lengvesnio, gaivesnio maisto, todėl dažniau ruošiame patiekalus iš daržovių, vaisių. Maisto tinklaraščio „Gamink su Audrone“ autorė Audronė Zemenskienė dar neprasidėjus vasarai pradeda raugtų agurkų sezoną. O ko gi laukti!
Dražovių rauginimas – fermentacija – nauja maisto mados banga, ne per seniausiai atkeliavusi į mūsų virtuves. Teisingiau būtų pasakyti, sugrįžusi, mat raugintus produktus kadaise mūsų senoliai valgė kiekvieną mielą dieną. Maisto tinklaraščio „Kūmutės virtuvės“ autorė Renata Šniolienė mėgsta eksperim...
Raugintų daržovių nauda vertinama nuo senų senovės. Turbūt dažniausiai Lietuvoje rauginami agurkai, o kiekviena šeimininkė turi savo agurkų rauginimo receptą.
Kulinarijos ekspertas patarė, kaip lengvai užsiraugti kopūstų namuose: vienas ingredientas ir traškumas garantuotas (52)
Rauginti kopūstai yra geriausias vitaminų šaltinis, padedantis išvengti įvairių negalavimų šaltuoju metų laiku. Juose gausu maistinių skaidulų, daug vitamino C ir K, kalio, kalcio ir fosforo. Raugintų kopūstų vartojimas stiprina imuninę sistemą, gerina virškinimą ir nuotaiką. Nepriklausomas mitybos ...
Tai korėjiečių receptas, pagal kurį daržovės fermentuojamos apie 10 dienų.
Ruošiame lietuvišką rudens derlių žiemai: geriausi apdorojimo būdai, dažniausios klaidos ir specialus receptas (1)
Statistinis lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg dar tinkamo vartoti maisto, o kiekvienas europietis jo atsikrato beveik tris kartus daugiau. Tokią nedžiuginančią statistiką skelbia Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Tai ypač aktualu rudenį...
Kopūstų rauginimo ABC: keli paprasti žingsniai, padėsiantys namuose užsiraugti lietuvių pamėgto skanėsto (9)
Kopūstai – viena labiausiai lietuvių pamėgtų daržovių. Švieži kopūstai naudojami ruošiant sriubas, taip pat puikiai tinka salotoms, troškiniams gaminti, tačiau spalį, orams vis labiau vėstant – gyventojai tradiciškai pradeda ir kopūstų rauginimo sezoną.
Daržovių rauginimas žinomas daugeliui, tačiau ar bandėte rauginti vaisius? Ar esate bandę užraugti obuolių namuose? O gal bandėte, tačiau nepavyko? Ką svarbu žinoti ir kokius triukus reikėtų naudoti?
Rauginimas yra daugeliui gerai žinomas procesas. Tačiau yra daug aspektų, kurių tikriausiai dar nežinojote arba neišbandėte raugindami daržoves ir vaisius namuose. „Alfas Live“ laidoje sužinojome, kaip užsiraugti obuolius? Ar tikrai rauginimui yra reikalingas cukrus? Ir kokie dalykai gali sutrikdyti...
Socialinius tinklus užkariauja naujas agurkų rauginimo būdas: pakeisite vos vieną įprastą ingredientą, o rezultatas – stulbinantis (52)
Daržovių ir vaisių rauginimas sparčiai populiarėja visame pasaulyje, o raugintų daržovių nauda Lietuvoje vertinta nuo senų senovės. Raugintos daržovės yra ne tik lengvai virškinamos, bet ir gausios probiotikų.
Raugintos daržovės yra vienas geriausių pagardų šaltuoju sezonu. Ir jas paruošti galima ne vienu būdu, tad įvairovės šiuo klausimu tiesiog apščiai.
Gydytojas pasakė, kaip geriausiai išsaugoti vaisius ir daržoves žiemai: daugumos mėgiamo būdo reikėtų vengti (37)
Kasmet rudenį, kai iš daržų, sodų ar močiučių parsivežame daugybę cukinijų, moliūgų ir obuolių, kyla tas pats klausimas – o ką su jais daryti? Šaldyti, virti obuolienę, spausti sultis? Kartu su gydytoju dietologu Edvardu Grišinu aptarėme dažniausiai naudojamus būdus išsaugoti rudens gėrybes žiemai i...
Parduotuvių prekystaliai nukrauti įvairiausiais konservuotais produktais, tačiau jiems dažnai sunku pranokti savo rankomis ruoštas sodo, daržo arba miško gėrybes. Šiuo metu gamta mus gausiai jomis lepino, todėl dažnai šeimininkei kyla klausimų, ko nevalia pamiršti ruošiant daržovių atsargas žiemai i...
Nuo senų laikų, kai dar nebuvo išrasti šaldytuvai, žmonėms reikėjo kažkaip išlaikyti maistą, kad jis greitai nesugestų. Tad pagrindiniai išsaugojimo būdai buvo džiovinimas, sūdymas, rauginimas ir šaldymas.