Pasikaitinti soliariume ir įgauti įdegį daugiausiai užsuka dirbantys Palangoje. „Pagrindiniai vasaros sezono klientai yra atvykę į Palangą keliems mėnesiams padirbėti. Jie nori džiaugtis gražiu įdegiu, neatsilikti nuo turistų. O tam, kad būtum gražiai įdegęs, reikia keletą dienų gulėti prie jūros. Tokios prabangos darbuotojai sau negali leisti, tad mieliau užsuka į soliariumą“, - DELFI kalbėjo soliariumų salono administratorė, salone dirbanti jau pusantrų metų. Pasikaitinti soliariume nepraleidžia progos ir turistai. Dažniausiai lankosi lietuviai, tačiau ateina ir rusų, anglų, svečių iš Airijos.
Į šešerius metus veikiančią soliariumų studiją užsuka ir vietiniai Palangos gyventojai. Tokie klientai lankosi studijoje ir žiemą, ir vasara. „Dažniausiai jie nusiperka abonementus, tad sutaupo. Yra ir tokių poilsiautojų, kurie atvykę atostogauti nusiperka soliariumo abonementą, o, nespėję jo išnaudoti, tą padaro kitais metais. Žinote mūsų orus, jie ne visada būna palankūs saulės vonioms“, - DELFI kalbėjo.
Nors liepos pradžia itin palanki tiems, kurie mėgsta atostogų metu mėgautis jūros malonumais, tačiau soliariumų salonas klientų srautu tikrai nesiskundžia. „Pasitaiko ir tokių klienčių, kurios pasideginusios prie jūros, atskuba į soliariumą užtvirtinti įdegį, - DELFI kalbėjo Skaistė ir pridūrė, kad tokios klientės užsuka labai retai. - Dažniausiai klientai eina arba prie jūros, arba į soliariumą. Priklauso nuo to, kiek laisvo laiko turi.“
Nors Palangoje bene visoms paslaugoms taikomis didesnės kainos nei kituose Lietuvos miestuose, tačiau tai negalioja soliariumų studijoje: „Kainos yra standartinės, gal net mažesnės, nei kitur. Pati gyvenu Kretingoje ir kainos labai panašios, o Klaipėdoje dar brangiau. Kainų nekeliame vasarą, visada jos tokios pat.“
Soliariumų studija Palangoje - DELFI nuotraukų galerijoje:
DELFI jau rašė apie tai, kad soliariumai kur kas pavojingesni, nei manyta iki šiol ir, anot Dandžio universiteto mokslininkų, kelia dvigubai didesnę vėžio riziką nei saulė.