„Iškart žinojau, jog operuosiuosi Lietuvoje“, – tokį sprendimą Giedrė priėmė dėl finansinių priežasčių, nes Airijoje, kur ji gyvena, tokios paslaugos kainuoja gerokai bangiau.

Moteris susitiko su žinomu plastinės rekonstrukcijos chirurgu Renaldu Vaičiūnu. Pagimdžiusi vaikelį, Giedrė svajojo turėti stangresnę krūtinę. Po operacijos ji jautėsi gerai: krūtinė atrodė taip, kaip ir svajojo. Tačiau praėjo mėnuo, atslūgo patinimai ir... kraupus vaizdas moterį privertė krūptelti. Viena krūtis atrodė it išskobta kriaušė, o gydytojo žodžiai „mažiau žiūrėk į veidrodį ir po pusmečio viskas susitvarkys“, Giedrei pasirodė ne guodžiantys, bet įžeidžiantys. Beje, Renaldas Vaičiūnas neslepia, kad pasidavė pacientės įkalbinėjimui daryti tokią operaciją, dėl kurios rezultatų ir pats abejojo. Ir pripažįsta, kad ji nėra vykusi.

10 tūkst. litų už krūtų padidinimo operaciją sumokėjusi Giedrė tikėjosi, kad plastinės rekonstrukcijos chirurgas pasiūlys dar vieną, tik šį kartą nemokamą, operaciją. Deja, vėl atvykusi į Lietuvą, ji sužinojo, kad antroji operacija jai kainuotų dar 5 tūkst. O po to, kai Giedrė šią istoriją paviešino, Renaldas Vaičiūnas prisipažino apskritai abejojantis, ar imsis ją operuoti. Negana to, patikino, kad Lietuvoje jos tikriausiai jau neoperuos joks plastinės rekonstrukcijos chirurgas. Nes tai – labai uždaras ratas, kuriame visi draugai, ir niekas nenori prasidėti su konfliktiškomis asmenybėmis.

Giedrės veiksmus varžo sutartis, kurią ji pasirašė prieš operaciją. Joje, be abejo, kalbama apie tai, kad gydytojas jokios rizikos neprisiima, o už pasekmes atsakingas pats pacientas. Tai – standartinė sutartis, kurios nepasirašius, Lietuvoje praktiškai nėra šansų pasidaryti plastinę operaciją. Apie taip varžomas pacientų teises – Egidijaus Knispelio pokalbis studijoje su žinoma advokate, vos netapusia Kauno mere, Aušra Ručiene. Beje, jai pavyko laimėti vieną bylą prieš plastinės chirurgijos kliniką, tad advokatė tikrai turi ką patarti.