Finalo seriją vilniečiai laimėjo 3:1.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 33 (6/7 trit.), Gytis Radzevičius 15, R.J.Cole’as 11 (6 rez. perd.), Margiris Normantas 9, Justinas Gorhamas ir Javinas DeLaurier – po 7.

„Žalgiris“: Edmondas Sumneris 21 (5/9 trit., 6 rez. perd.), Laurynas Birutis 19 (9 atk. kam.), Lukas Lekavičius 16, Arnas Butkevičius 10, Rolandas Šmitas 8.

Rungtynių eiga

Teisėjai šventimo įkarštyje dar eina peržiūrėti paskutinį rungtynių epizodą, bet nieko neįžvelgė.

40 min. Paskutinis Lekavičiaus tritaškis buvo netikslus. Vilniaus „Rytas“ - Lietuvos krepšinio lygos čempionas!

40 min. Fosterio taškai, lieka 8 sekundės – 88:87.

40 min. Giedraičio taškai. Lieka 23 sekundės – 86:87.

40 min. DeLaurier dėjimas – 86:85.

39 min. Giedraitis sumeta baudas – 84:85.

39 min. Lekavičiaus du taškai, Radzevičiaus baudos metimas – 84:83.

38 min. Fosterio baudos metimas, vėliau seka jo tritaškis – 83:81.

37 min. DeLaurier dėjimas su Ulanovo pražanga, Lekavičiaus dvitaškis – 79:81.

36 min. Dar du Lekavičiaus taškai. Žibėno pertraukėlė – 76:79.

35 min. Lekavičiaus taškai su pražanga, lygiai tuo pačiu atsako Fosteris. Lekavičiaus tritaškis – 76:77.

34 min. Biručio baudų metimai – 73:71.

32 min. Normanto ir Radzevičiaus baudų metimai –73:69.

31 min. Keturi Sumnerio taškai – 70:69.

Ketvirtasis kėlinys. „Rytas“ 70:65 „Žalgiris“

30 min. Ulanovo baudų metimai, Fosterio tritaškis, Butkevičiaus prasiveržimas – 70:65.

29 min. Birutis ir Radzevičius keičasi taškais, Butkevičiaus geras įkirtimas, Gorhamo dėjimas – 67:61.

28 min. Sumneris reabilituojasi pataikydamas jau penktąjį tolimą metimą. Žibėnas prašo pasitarimo – 61:57.

27 min. Hayesas pataiko vieną baudos metimą, Sumneris perima kamuolį ir iškart suklysta – 61:54.

25 min. Fosterio dvitaškis, Giedraitis atsako, Radzevičiaus dvitaškis, vilniečiai apsigina. Pertraukėlė – 61:53.

22 min. Sumneris smeigia ketvirtą tritaškį, bet į tai vilniečiai atsako 6 taškais – 57:51.

Trečiasis kėlinys

Vilniečių gretose 17 taškų pelnė Marcusas Fosteris, Margiris Normantas surinko 8, R.J. Cole’as pridėjo 7 taškus.

„Žalgirio“ gretose Laurynas Birutis pelnė 15 taškų, Edmondas Sumneris surinko 11, Rolandas Šmitas pridėjo 8 taškus.

Po dviejų kėlinių – „Rytas“ 51:48 „Žalgiris“.

20 min. Fosterio tritaškis, žalgiriečiai neužpuola, Fosteris drebia dar vieną tritaškį – 51:48.

19 min. Echodas prameta abi baudas, Ulanovas ima kamuolį puolime ir renka du taškus – 45:48.

18 min. Lekavičiaus dvitaškis, Normantas atsako tuo pačiu – 45:46.

16 min, Biručio dar keturi taškai, Sumnerio penktas rezultatyvus perdavimas, Fosteris smeigia tritaškį – 42:44.

15 min. Vilniečiai toliau atakuoja Maneką, Normantas baudos metimu švelnina deficitą – 37:40.

14 min. Radzevičiaus taškai su Maneko pražanga, Birutis atsako tuo pačiu ir demonstruoja savo emocijas – 34:40.

13 min. Biručio taškai, Fosteris verčia dvitaškį su Giedraičio pražanga – 31:35.

12 min. Biručio keturi taškai, Fosteris atsako penkiais. Sumnerio agresyvus prasiveržimas – 28:33.

11 min. Kėlinys startuoja Šmito tritaškiu ir Fosterio pražanga – 23:27.

Antrasis kėlinys. „Rytas“ 23:24 „Žalgiris“

10 min. Normanto taškai iš vidutinio nuotolio. Lekavičius atsako baudų metimais, Hayesas blokuoja Echodą – 23:24.

9 min. „Rytas“ daro daug klaidų, bet žalgiriečiai nesugeba tuo pasinaudoti. Dimša sumeta baudos metimus – 21:22.

7 min. Echodo taškai iš po krepšio, Masiulio tritaškis. „Rytas“ vėl pirmauja, Trinchieri prašo pasitarimo – 21:20.

6 min. Normanto dvitaškis su pražanga, Butkevičiaus tritaškis, vėliau seka jo taškai su Masiulio antra pražanga – 16:20.

4 min. Sumneris pataiko jau trečią tritaškį, Šmitas išveda kauniečius į priekį – 13:14.

3 min. Du Sumnerio tritaškiai, Cole’as taip pat toliau renka taškus – 10:9.

1 min. Energingas vilniečių startas. Cole’o dvitaškis, Gorhamo taškai su pražanga – 5:0.

Pirmasis kėlinys

Serijoje iki trijų pergalių 2:1 pirmauja vilniečiai, jei šiandien žalgiriečiams pavyktų išlyginti serijos rezultatą, lemiamas mačas vyktų Kaune.

Pirmąsias finalo rungtynes po pratęsimo dramatiškai 89:88 laimėjo vilniečiai. Sostinėje taip pat prireikė papildomo laiko , o pranašumą ir vėl įrodė „Rytas“ (104:94).

Trečiajame mače „Žalgiris“ atsitiesė ir iškovojo pergalę 91:81.

Kauniečiams siekiant titulo teks kartoti 1996 metais įvykusį stebuklą, kuomet laimėjo finalą atsilikinėdami 0:2. Tuomet Jono Kazlausko auklėtiniai 3:2 parklupdė Kauno „Atletą“.

Žalgiriečiai savo reikalus pusfinalio serijoje sutvarkė dar gegužės 26-ąją (3-0 prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelį“), o „Rytas“ į finalą pateko birželio 1-ąją po 5-erių rungtynių permainingos serijos su „Wolves Twinsbet“: sostinės derbyje Giedriaus Žibėno auklėtiniai triumfavo 3-2.

Ketvirtfinalyje kauniečiai 2-0 susitvarkė su Mažeikių „M Basket-Delamode“, o vilniečiai taip pat 2-0 pranoko Jonavos „Cbet“.

Primename, kad pernai žaliai-balti finale rytiečius įveikė tik po dramatiško finišo – 3-2. Tuomet visus susitikimus laimėjo aikščių šeimininkai.