Skirtumai tik auga

Ir toliau didžiausią sumą rinkiminėje piniginėje yra sukaupusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Per daugiau nei savaitę suma beveik padvigubėjo ir dabar siekia beveik 320 tūkst. eurų. 300 tūkst. eurų skirta iš politinės partijos gautų valstybės biudžeto asignavimų. Likusi suma, kaip nurodoma VRK svetainėje, suaukota fizinių asmenų. Bet jie visi – TS-LKD kandidatai Seimo rinkimuose.

VRK sistemoje registruotiems kai kuriems vienmandatininkams partija irgi skyrė finansų – po 6,5 tūkst. eurų.

Antroje vietoje – ir toliau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Per daugiau nei savaitę jos rinkiminė sąskaita pasipildė 10 tūkst. eurų ir siekia per 80 tūkst. eurų. 6 tūkst. eurų pervedė įmonės „Konkordija“ vadovas Audrius Globys.

75 tūkst. eurų ribą peržengė ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS). Visą šią sumą pervedė pati partija iš turimų lėšų. Prieš daugiau nei savaitę suma siekė 45 tūkst. eurų.

Liberalų sąjūdis irgi gali džiaugtis surinkę daugiau lėšų rinkiminėje piniginėje. Ji paaugo maždaug 4 tūkst. eurų ir dabar siekia 73 tūkst. eurų. Mažą dalį piniginės papildymo skyrė pati partija, o visa likusi suma – fizinių asmenų aukos.

Toliau – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Per kiek daugiau nei savaitę šios partijos rinkiminė piniginė paaugo maždaug 20 tūkst. eurų ir dabar siekia per 71 tūkst. eurų. Kaip ir anksčiau, didžiąją dalį sumos skyrė patys partijos kandidatai į Seimą bei fiziniai asmenys.

Laisvės partijos rinkiminėje sąskaitoje per daugiau nei savaitę taip pat užfiksuoti kuklūs pokyčiai. Suma paaugo maždaug 3 tūkst. eurų ir siekia 69 tūkstančius. Suma per praėjusį laiką augo pačių kandidatų ir fizinių asmenų aukomis. 300 eurų skyrė ir įmonės LAYHER BALTIC vadovas Viktoras Voroncovas (Viktor Voroncov).

Partija „Nemuno aušra“ taip pat kukliai plėtė savo finansus Seimo rinkimams. Prieš daugiau nei savaitę ir dabar šioje sąskaitoje – per 22 tūkst. eurų.

„Nacionalinis susivienijimas“ irgi pradėjo rinkti pinigus rinkimams. Jų sąskaitoje atsirado 20 tūkst. eurų, visa ši suma skirta iš politinės partijos lėšų.

Lietuvos žaliųjų partija irgi papildė rinkiminę sąskaitą. Prieš daugiau nei savaitę joje buvo 10 tūkst. eurų, dabar suma siekia jau per 15 tūkstančių. Visą šią sumą skyrė patys kandidatai arba politinė partija.

Lietuvos regionų partija taip pat pradėjo kaupti finansus rinkimams. Šios partijos sąskaitoje – per 12 tūkst. eurų. 10 tūkst. eurų skyrė pati partija iš turimų lėšų, o didžiąją dalį likusios sumos skyrė patys kandidatai.

Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) irgi papildė rinkiminę sąskaitą. Suma per daugiau nei savaitę bene padvigubėjo, nes per 5 tūkst. eurų skyrė Petras Gražulis. Dabar šios partijos turimi finansai rinkimams turi per 11 tūkst. eurų.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) rinkiminėje sąskaitoje vis dar daugiau nei 10 tūkst. eurų, ji per daugiau nei savaitę realiai nesikeitė. Po kelis tūkstančius eurų partija skyrė ir vienmandatininkams.

Lietuvos liaudies partijos sąskaita papilnėjo keliais šimtais eurų ir dabar siekia per tūkstantį.

O Lietuvos krikščioniškos demokratijos partijos sąskaitoje ir toliau lieka 200 eurų.

Kitos Seimo rinkimuose pasiryžusios kovoti partijos duomenų apie gautas ir priimtas aukas kol kas nepateikė.

Grynieji pinigai

Pareiškiniai dokumentai gauti

Kaip skelbiama VRK pranešime spaudai, iš viso gauta daugiau kaip 1,7 tūkst. pareiškinių dokumentų. Iš jų daugiau kaip 1,1 tūkst. vyrų ir 656 moterys.

Iš viso 71 vienmandatėje rinkimų apygardoje ketina dalyvauti 713 kandidatų. Daugiausia, 14, kandidatų keliama Naujoje Vilnioje, o Jonavos, Raseinių–Josvainių ir Tauragės rinkimų apygardose rinkimuose dalyvauti nori po 6 kandidatus.

VRK akcentuoja, kad kandidatais tapti norinčiųjų skaičius dar gali keistis, jei dokumentų patikrinimo metu paaiškėtų, kad pastarieji neatitinka Konstitucijoje ar Rinkimų kodekse numatytų reikalavimų.

Šiuos patikrinimus VRK atlieka peržiūrėdama informaciją Registrų centre ir nustatydama, ar rinkimų dieną kandidatui bus sukakę 21 metai, taip pat Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) patikrindama įrašus apie disponuojamą turtą ir gaunamas pajamas.

Taip pat komisija iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) gauna informaciją apie kandidatų viešuosius ir privačiuosius interesus. Savo ruožtu Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) praneša, ar kandidatas praeityje yra bendradarbiavęs su SSRS specialiosiomis tarnybomis.

VRK tikrina ir kandidatų teistumą, pilietybę, ar jie neatlieka karinės prievolės.

Galutinis registruotų kandidatų sąrašas bus patvirtintas ir publikuotas ne vėliau kaip rugsėjo 13 d.

Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)