Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), kuri yra viešosios įstaigos „Ekoagros“ steigėja, dabartiniam jos vadovui Gintautui Labanauskui pasiūlė nutraukti sudarytą darbo sutartį, praneša ELTA. Atsakymą įstaigos vadovas turi pateikti rytoj.

„Tokio sprendimo priežastys direktoriui buvo paaiškintos asmeniškai. Jos yra visiškai darbinės, susijusios su konkrečiais įstaigai pavestais darbais, kurie nebuvo tinkamai atlikti. Dėkojame G. Labanauskui už jo pastangas ir linkime kuo geriausios kloties ateityje“, - pranešime sako ministras Giedrius Surplys. G. Labanauskas vadovauja „Ekoagros“ nuo 2018 m. gegužės 2 d. Apsispręsti dėl sutarties nutraukimo vadovas turėtų iki sausio 30 d.

Pats G. Labanauskas DELFI sakė, kad trauktis jis neketina: „Sunku komentuoti, dar pilnai neperskaičiau, nes neseniai pasirodė ši informacija. Mane ji iš tikrųjų nustebino. Ne visi teiginiai atitinka teisybę.

Galiu pasakyti tiesiai ir atsakingai – jokių priekaištų dėl blogo darbo dirbdamas viešosios įstaigos „Ekoagros“ vadovu nei žodžiu nei raštu neturėjau ir neturiu. Todėl išsakyti teiginiai ne visi atitinka teisybę.“

G. Labanauskas sako, kad dirbo nuo 2018 metų gegužės 2 dienos neturėjo nė vienos pastabos. Informaciją apie atleidimą sužinojo iš žiniasklaidos.

„Tai, kad ministras man pasiūlė išeiti savo noru iš darbo, aš tą žinau, aš tą spaudimą jaučiu ilgą laiką ir ne tik iš ministerijos, iš tam tikrų suinteresuotų grupių, bet to nedarau. Aš atėjau daryti tvarką ir darau tvarką ir nesiruošiu niekur išeiti, nes man tai puikiai sekasi daryti. Ekologiškai ūkininkaujantys nesijaus nuskriausti, o nesąžiningai ūkininkaujantys ekologiniame sektoriuje neturėtų privilegijų“, – sako G. Labanauskas.

Savo poziciją G. Labanauskas detaliau išsakė ir antradienį „Ekoagros“ surengtoje spaudos konferencijoje. Jis pažadėjo ir pateikti duomenis apie galimą korupciją.

„Pirmuosius du mėnesius jaučiau palaikymą savo darbe, ypatingai iš ministro pusės, mes radome sutarimą, aš paaiškinau G. Surpliui įmonės viziją, kaip aš su komanda ją įgyvendinsime, aptarėme veiksmų planą, terminus, gavau pilną palaikymą. Žiniasklaidoje jis pritarė mūsų įmonės suformuotai vizijai.

Tačiau, sutapimas ar ne, kuomet pagavome pirmus ūkininkus, kurie neteisėtai naudoja chemiją ekologinėje gamyboje, santykiai atšalo, prasidėjo siūlymai tiek iš ministerijos vadovų pusės, tiek suinteresuotų grupių pusės netrukdyti ramiai gyventi, kaip gyveno iki šiol. Atsisakiau tai padaryti, darbas pasidarė sudėtingesnis. Trūkumus šalinti tapo sunkiau“, – žurnalistams apie pokyčius pasakojo vadovas.

Jis tikino, kad artimiausiu laiku, kuomet gaus tam tikrus atsakymus iš ministerijos ir asmeniškai ir G. Surplio, galės susisteminti turimą informaciją ir pateikti visuomenei pilną vaizdą apie korupciją šiame sektoriuje.

„Man gaila sąžiningų ūkininkų, sudaroma terpė naudoti chemiją ekologiniame žemės ūkio sektoriuje. Mes prarandame pasitikėjimą ekologine produkcija tiek Lietuvoje, tiek trečiose šalyje, kuriose sertifikuojame. Ūkininkai praranda norą dirbti. Man buvo formuojami prašymai išeiti savo noru. Šiandien perskaičiau tą pranešimą (ŽŪM puslapyje paskelbtą informaciją apie atleidimą red. past.) ir manau, kad teisingai sukviečiau spaudos konferenciją“, – savo teisumu įsitikinęs G. Labanauskas.

Jis sako, kad buvo susakyti motyvai, kas bus, jeigu aš neišeis savo noru: „Man sakė, kad į mūsų į įstaigą bus atsiųsta FNTT, STT, prokuratūra. Aš atsakiau, kad ačiū, aš jų laukiu ir savo noru neišeisiu. Tarnybos, jei kažką ras, nurodo trūkumus, mes juos pašaliname. Esu ramus. Aš pasiruošęs toliau dirbti. Kol kas nesu atleistas, turiu prašymą išeiti savo noru. Vėliau aš parodysiu jums, kokie žingsniai ir spaudimas buvo daromi iš ministerijos ir suinteresuotų grupių. Dar neturiu visų atsakymų. Buvo ne tik žodiniai prašymai, ne tik tarpininkai, buvo ir neatsargūs skambučiai iš ministerijos pareigūnų, kur man buvo nurodomos pavardės tų ūkininkų, kuriuos skriaudžiu ir dėl kurių nepatenkinti ministerijos vadovai, įvardinsiu vėliau. Visi mūsų skambučiai yra įrašyti, juose viskas girdisi.“

G. Labanauskas apie galimus pažeidimus užsiminė ir konkrečiau. Sakė, kad iš iš užsienio gauna pranešimus, jog lietuviškoje ekologinėje produkcijoje rasta glifosato, tačiau pas mus kalbama, kad tai nieko tokio, kad truputį ūkininkai panaudos to glifosato, bausti nereikia.

„Mes prarandame vardą. Su tuo aš ir kovoju, dėl ir atsiranda skundų“, – sakė „Ekoagros“ vadovas.

Žemės ūkio ministro atstovė spaudai Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė sako, kad „Ekoagros“ vadovui pasiūlymas trauktis iš pareigų įteiktas praeitą savaitę – siūloma šalių susitarimu nutraukti sutartį.

„Jei vadovas nesutiks, imsimės kitų įstatyme numatytų priemonių jį atleisti. Gali būti, kad jis bus nuašalintas nuo pareigų. G. Labanauskui ministras nepasitikėjimą buvo pareiškęs dar lapkričio 30 d.“, – dėlioja V. Jankauskaitė.

Gintautas Labanauskas gimė 1963 m. birželio 19 d. Šilutėje. Gyvena Kaune. Lakūnas inžinierius, ekonomikos mokslų daktaras. Nuo 2003 iki 2014 m. vadovavo Vidaus vandens kelių direkcijai. Taip pat kelerius metus dirbo Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje, ėjo Tranzito ir gele­žinkelių transporto departamento direktoriaus pareigas. Dabar Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto Akademinio centro docentas. Visuomeninio judėjimo „Dirbam Kaunui“ narys. Tris kadencijas buvo Kauno miesto savivaldybės tarybos narys. 2002 m. su bendraminčiais įkūrė Gintauto Labanausko labdaros ir paramos fondą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (188)