Be to, anot U. von der Leyen, bus siekiama, kad kad Ukrainoje pavogti grūdai nebūtų padavinėjami ES. Rusiški grūdai neturi destabilizuoti ES rinkos, o Rusija neturi gauti naudos iš šių prekių eksporto, pažymėjo pirmininkė.

Eurostato duomenys rodo, kad ES šalys pastaraisiais metais smarkiai padidino savo grūdų importą iš Rusijos. Prieš karą 2020 ir 2021 m. iš Rusijos į ES buvo importuota grūdų atitinkamai už beveik 120 mln. eurų (2020) ir daugiau kaip 290 mln. eurų (2021). 2022-aisiais ši suma siekė 325 mln., o po metų – beveik 440 mln. eurų.

Virtinė ES šalių prieš viršūnių susitikimą laiške Europos Komisijai pareikalavo parengti rusiškų grūdų importo ribojimus. Rusija iš lėšų, gautų už grūdų eksportą į ES, be kita ko, finansuoja karą Ukrainoje, sakoma laiške, kurį pasirašė Čekijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos žemės ūkio ministrai. Be to, Komisija esą turi įvertinti, kaip būtų galima toliau riboti rusiškių ir baltarusiškų žemės ūkio produktų įvežimą.

ES iš tikrųjų nenorėjo riboti žemės ūkio produktų importo ir eksporto. Komisijoje dabar argumentuojama, kad muitai nėra sankcijos. Be to, esą būtų užtikrinta, kad tarifai bus taikomi tik importui, kuris lieka ES. Rusiškas eksportas į kitus pasaulio regionus dėl to nepabrangtų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją