Padidinus šią ribą nuo ankstesnių 25 tūkst. eurų, siekiama sumažinti biurokratiją ir padėti ūkininkams „kovoti su infliacijos spaudimu ir aukštomis kainomis“, pareiškime teigė už konkurenciją ir klimatą atsakinga ES Komisijos narė Teresa Ribera.

Padidintas lankstumas – naujausias žingsnis, pagrįstas ES vykdomosios valdžios derybomis su žemės ūkio sektoriumi po to, kai ūkininkai visoje Europos Sąjungoje ėmė protestuoti prieš sumažėjusias pajamas ir varginančią biurokratiją.

Vyriausioji ES konkurencijos priežiūros institucija teigė, kad išmokų pokyčiais siekiama pripažinti pastaraisiais metais žemės ūkyje įsivyravusią „išskirtinę, šiam sektoriui specifinę infliaciją“, susijusią su energijos išlaidomis ir tiekimo grandinės sutrikimais.

Be to, Europos investicijų bankas (EIB) kartu su Europos Komisija pranešė apie 3 mlrd. eurų paskolų paketą, skirtą jauniems ir naujiems ūkininkams, taip pat ūkininkėms, kuris turėtų paskatinti investicijas į ES žemės ūkio sektorių.

Briuselio institucija taip pat ėmėsi veiksmų, kad sustiprintų ūkininkų pozicijas derybose su mažmeninės ir didmeninės prekybos tiekėjais. Tai apima griežtesnes rašytines ūkininkų ir jų klientų sutartis ir aiškesnį sąžiningos tokių produktų kaip pienas kainos apibrėžimą rinkoje. Šiuos pasiūlymus toliau nagrinės Europos Parlamentas ir ES šalys.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją