UAB „Vaisių sultys“ direktorius Laurynas Bagatyrius sako, kad kol kas krituolių dar nesupirkinėja, nes nėra patenkinti obuolių kokybe.

„Supirkimo dar nevykdome, nes praktika rodo, kad tokiu laiku obuoliai yra vežami prastos kokybės ir nėra tinkami sultims. Paprasčiausiai, anksti nukritę obuoliai turi didelį rūgštingumo kiekį, o ilgiau bręstantis – mažiau. Laukiame kol mus tenkins kokybė“, – sako bendrovės direktorius.

Konkrečios supirkimo kainos, pasak L. Bagatyriaus, bendrovė dar nėra nusistačiusi, tačiau žada kur kas mažesnes sumas nei praėjusiais metais.

„Pernai krituolių kaina buvo pasiekusi 18 euro centų už kilogramą ir, greičiausiai, jie buvo brangiausi šį dešimtmetį. Šiemet kainos jei ne trigubai, tai bent dvigubai mažesnės“, – teigia vyras.

Ir nors dabar supirkėjai už kilogramą obuolių, skirtų perdirbimui, siūlo vos 4 centus, visgi, sezonui įpusėjus, anot L. Bagatyriaus, jie turėtų šiek tiek brangti.

„Sezonas visada prasideda nuo 4 centų, praėję metai buvo ne išimtis. Šiais metais, atsižvelgus į daugelį veiksnių, pasiūlą, paklausą ir kokybę, manau, kad realu tikėtis 10 centų už kilogramą. Taip pat svarbu, kaip šioje situacijoje sužais kiti supirkėjai. Jeigu pas juos bus augantis poreikis, tai kainodara gali būti ir šiek tiek didesnė.“, – prognozuoja supirkėjas.

Tačiau sodininkai kalbomis apie didesnę kainą netiki. UAB „Daukšiagirio sodai“ vadovas Alfredas Momgaudis sako, kad rinkos kainą reaguliuoja kaimyninė Lenkija.

„Netikiu. Viską reaguliuoja lenkai ir nuo jų malonės esame priklausomi. Jei pas lenkus nėra obuolių, tada lietuviams gerai. Praėjusiais metais Lenkijoje buvo obuolių trūkumas, tai visi buvo suvažiavę pas mus, o šiais metais turi savo obuolių, tai mes esame nereikalingi“, – sako vyras.

Paklaustas, ar apsimoka krituolius parduoti supirkėjams, A. Momgaudis kategoriškas.

„Dievulis davė, tai turi surinkti, o kur juos dėti? Kiek nori, tiek moka. Yra monopolis ir nieko nepadarysi. Praėjusiais metais gal supirkėjas nepardavė visų sulčių, tai dabar mažina kainą, nes reikia išsilyginti. Kiekvienas verslininkas nori „eiti į pliusą“, o ne „į minusą“. Pilnai suprantu juos. Reikia džiaugtis, kad dar išvis supirkinėja“, – teigia verslininkas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (43)